Artykuły

Niewidzialne i nowoczesne

Niewidzialne i nowoczesne okapy szafkowe

2022-11-28

Okapy kuchenne pojawiły się na polskim rynku w latach 90. XX w. Od tego czasu wciąż zyskują na popularności. Są dziś standardowym sprzętem instalowanym w przestrzeni kuchennej i z całą świadomością należy stwierdzić, że kuchnia bez okapu nie będzie ani funkcjonalna, ani bezpieczna. Jedne z najpopularniejszych obecnie okapów to modele szafkowe. Sprawdźmy, jakie funkcje oferują w tym segmencie producenci tego sprzętu. (Fot. Ciarko)

Czytaj więcej...
Ponadczasowe i stylowe

Ponadczasowe i stylowe linie wzornicze retro i vintage

2022-10-31

Kuchnie utrzymane w stylistyce retro, vintage, a nawet loftowej to coraz chętniej urządzane wnętrza. To za sprawą przytulnej kolorystyki i ponadczasowości. Taka kuchnia sprawia, że czujemy się w niej niczym w domku na wsi. Co więcej, kuchnia w stylu retro nie wyklucza dopełnienia aranżacji nowoczesnym sprzętem AGD. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Ekskluzywne wzorniczo i nowoczesne technicznie

Ekskluzywne wzorniczo i nowoczesne technicznie okapy nablatowe

2022-10-04

W kuchennej aranżacji okap pełni często ważną funkcję dekoracyjną. Okazały staje się centralnym punktem w przestrzeni kuchennej. Co zrobić, jeśli chcemy tego uniknąć, ale jednocześnie okap jest dla nas bardzo ważnym sprzętem? W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się konstrukcja nablatowa, zwana również blatową.

Czytaj więcej...
Okapy wyspowe

Okapy wyspowe - nowoczesne i eleganckie konstrukcje

2022-06-02

Modele wyspowe to jedne z najbardziej stylowych i designerskich, a przy tym najbardziej zaawansowanych technicznie okapów. Cechami charakterystycznymi tych urządzeń są bezpośredni montaż do sufitu i odpowiednio dostosowany zwis, np. nad wyspą kuchenną, na której umieszczone są płyta grzejna i inne urządzenia.

Czytaj więcej...
Funkcjonalne i eleganckie

Funkcjonalne i eleganckie okapy przyścienne

2022-04-04

Producenci modeli przyściennych prześcigają się w wymyślaniu rozmaitych kształtów okapów i wykorzystują różnorodne materiały. Cechą charakterystyczną tego typu modeli jest miejsce montażu urządzenia, jak sama nazwa wskazuje – przy ścianie, w odpowiedniej odległości nad płytą grzejną. Wszystko to sprawia, że okap przyścienny może nie tylko skutecznie pochłaniać opary, ale będzie przy tym wygodny w obsłudze i stanie się ozdobą wnętrza.

Czytaj więcej...
Odważne rozwiązania

Odważne rozwiązania w nowoczesnej kuchni

2022-01-31

Kuchnia, zarówno jako otwarta przestrzeń, kompaktowa wnęka czy niezależne pomieszczenie, jest w coraz większym stopniu w ciągłej komunikacji i integracji z domową przestrzenią i ogniskuje codzienne rodzinne i towarzyskie życie. Łączy zatem rozmaite funkcje. Producenci sprzętów kuchennych od lat poszukują idealnych rozwiązań. Wyzwaniu sprostała firma Elica, która odważnie zaproponowała użytkownikom nowoczesną linię płyt NikolaTesla.

Czytaj więcej...
Stylowe

Stylowe okapy sufitowe

2022-01-29

Okapy sufitowe doskonale wpisują się w najnowsze trendy projektowe i wzornicze. Wymagają przy tym pewnych przemyśleń i innego spojrzenia na kuchnię, ale za to odwzajemniają się jakością i efektywnością wentylacji, a do tego znakomicie się prezentują. (Fot. Elica)

Czytaj więcej...
Niewidzialne okapy szafkowe

Niewidzialne okapy szafkowe

2021-12-01

Modele szafkowe to jedna z najpopularniejszych konstrukcji okapów. Niejednokrotnie zupełnie płaska powierzchnia w tych urządzeniach sprawia, że zabudowany w szafce okap staje się niewidzialny dla oka, a tym samym nie zaburza odpowiednio wystylizowanej przestrzeni kuchennej. Do tego jest również praktyczny, nie tylko w kwestii oczyszczania powietrza, ale również dodatkowego oświetlenia płyty i blatu roboczego.

Czytaj więcej...
Spójne

Spójne linie wzornicze

2021-11-01

Linia wzornicza to nic innego jak seria produktów o tej samej bądź bardzo podobnej stylistyce elementów wykończeniowych, dekoracji czy całych frontów urządzeń. Linie wzornicze w dużym sprzęcie kuchennym AGD to wyjątkowo ciekawa i spójna oferta. Po zamontowaniu w kuchni stanowią integralną i efektowną jej część. Mogą występować zarówno w formie wolnostojącej, jak i do zabudowy.

Czytaj więcej...
Wydajne, nowoczesne i stylowe

Wydajne, nowoczesne i stylowe okapy nablatowe

2021-09-29

Konstrukcje blatowe to zaawansowane technicznie urządzenia o wyjątkowym, choć charakterystycznym wzornictwie. Ze względu na sposób instalacji mogą pracować stosunkowo cicho, a dzięki odpowiednim silnikom również skutecznie pochłaniać kuchenne opary w absolutnej ciszy.   

Czytaj więcej...
Płyty z wbudowanymi

Płyty z wbudowanymi okapami

2021-08-31

Płyta z wbudowanym okapem sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej kuchni. To oszczędność przestrzeni, ale również czasu i energii. Zintegrowane urządzenia włączają się synchronicznie dokładnie wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Czytaj więcej...
Płyty

Płyty współpracujące z okapami

2021-07-29

Płyta i okap to standardowe urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną przestrzeń kuchenną. „Inteligentne” rozwiązania, współpraca sprzętów i rozmaite funkcje, które ułatwiają codzienne gotowanie, stają się standardem.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket