ELICA

Odważne rozwiązania w nowoczesnej kuchni

Odważne rozwiązania

Kuchnia, zarówno jako otwarta przestrzeń, kompaktowa wnęka czy niezależne pomieszczenie, jest w coraz większym stopniu w ciągłej komunikacji i integracji z domową przestrzenią i ogniskuje codzienne rodzinne i towarzyskie życie. Łączy zatem rozmaite funkcje. Producenci sprzętów kuchennych od lat poszukują idealnych rozwiązań. Wyzwaniu sprostała firma Elica, która odważnie zaproponowała użytkownikom nowoczesną linię płyt NikolaTesla.

Niezależnie od tego, czy dom jest urządzony nowocześnie, czy w stylistyce vintage, liniowość i harmonia to ponadczasowe trendy niezmiennie obowiązujące w aranżacji wnętrz. Do tego nie mniej ważne są rozwiązania praktyczne, funkcjonalne i intuicyjne. Połączeniem wszystkich wymienionych oczekiwań w jednym produkcie jest nowoczesne i nowatorskie urządzenie kuchenne łączące płytę grzewczą z okapem.

Odważne rozwiązania

Piotr Bagiński – country manager firmy Elica w Polsce

Kolekcja płyt kuchennych z wbudowanym wyciągiem NikolaTesla jest odpowiedzią firmy Elica na potrzeby wydajności, stylu i prostoty obsługi. Jakość powietrza zawsze była najważniejszym celem firmy Elica, dlatego wszystkie modele charakteryzują się dużą efektywnością zasysania oparów, znacznie większą niż prędkość ich wznoszenia. Linia NikolaTesla została zaprojektowana dla koneserów, preferujących wyszukany design i unikatowe doznania wizualne. Tu minimalizm miesza się z indywidualizmem i szczyptą ekstrawagancji. Zestawienie wzornictwa z innowacyjnością zostało nagrodzone wieloma prestiżowymi nagrodami – od czasu prowadzenia pierwszej płyty NikolaTesla One aż po ostatnią NikolaTesla Fit. Tak znaczące i prestiżowe nagrody przyznane okapom i płytom grzewczym marki Elica niewątpliwie wyróżniają ją na rynku. Pomimo obiektywnych trudności związanych z pandemią Elica nie rezygnuje z jakości i dbałości o design. Dobrze zaprojektowane produkty, szczególnie artykuły wyposażenia wnętrz, doceniane są teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, bo spędzamy w ich otoczeniu więcej czasu. Estetyka i funkcjonalność definiują siłę naszej marki, a kolejne międzynarodowe nagrody za wzornictwo i innowacje stanowią potwierdzenie najwyższej jakości naszych produktów. Co więcej, potwierdzają to sami użytkownicy, którzy w roku 2021 spośród wszystkich płyt marki Elica model NikolaTesla Fit wybierali najczęściej.

Wyznaczniki trendów w kuchni

Pasja do gotowania wyraża się dziś nie tylko w wyszukanych smakach, ale także w precyzyjnie zaprojektowanym otoczeniu ze starannie dobranymi dodatkami. Architekci i projektanci wnętrz, a także użytkownicy poszukują urządzeń ułatwiających życie, gwarantujących funkcjonalność podczas przygotowywania posiłków i znikających dyskretnie po skończonej pracy. Niezależnie od wielkości kuchni priorytetem stało się optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej, w kuchni poszukiwane są różnorodne smaki, dlatego często użytkownicy przeprowadzają kulinarne eksperymenty. Warto w takich poczynaniach mieć sprawdzonego kompana, który automatyzuje działania. Czy istnieje jedno urządzenie, które jest nowoczesne, funkcjonalne, odpowiada na duże potrzeby małych kuchni, a do tego zapewnia precyzyjne ważenie składników, elastyczne gotowanie i wydajne pochłanianie oparów kuchennych? Owszem – to płyta grzewcza zintegrowana z okapem.

Odważne rozwiązania

Modele z linii NikolaTesla, pomimo różnic wizualnych, łączą wspólne cechy funkcjonalne. Są nimi np. regenerowalne filtry ceramiczne wymieniane od góry, prędkość zasysania oparów 5,1 m/s, a także możliwość łączenia pól grzewczych – także w wersji zasilanej gazem.

Pierwsze rozwiązania kompleksowe

Płyty zintegrowane z okapem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród projektantów i architektów wnętrz. Z jednej strony są niezwykle funkcjonalne, a z drugiej pozwalają na nieograniczoną aranżację przestrzeni. Pierwsze projekty płyt grzewczych zintegrowanych z okapem firma Elica zaprezentowała podczas targów EuroCucina w Mediolanie w 2016 r. Projektanci nieprzypadkowo nazwali najnowszą linię urządzeń: NikolaTesla. Trudno o bardziej charakterystyczną nazwę dla modeli tak innowacyjnych w swojej kategorii. Pierwsze na rynku kompaktowe rozwiązanie, łączące funkcjonalność i optymalne zagospodarowanie przestrzeni, firma Elica zaproponowała w modelu NikolaTesla Fit. Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od 2020 r., a w chwili swego debiutu było jedyną płytą grzewczą zintegrowaną z okapem przeznaczoną do montażu w szafkach o szerokości 60 cm.

Odważne rozwiązania

Kolekcja urządzeń NikolaTesla to unikatowe modele, które spełniają niestandardowe potrzeby klientów. Do włoskiej rodziny harmonijnych płyt, obok innowacyjnej Libry, kompaktowej Fit i nagrodzonej „Compasso d’oro” – One, należą także minimalistyczna Switch, gazowa wersja Flame oraz solidna Prime.

Jedna linia urządzeń – wiele możliwości

Model NikolaTesla Fit jest jedną z kilku propozycji oferowanych w szerokiej gamie tego typu urządzeń pod wspólną nazwą NikolaTesla. Powstały one z synergii włoskiego wzornictwa i nowatorskiej technologii. To funkcjonalne rozwiązania kuchenne, które łączą dwa zwykle montowane oddzielnie urządzenia – płytę grzewczą i okap wyciągowy. Modele te idealnie wpisują się w koncepcję kuchni otwartej na salon, bez górnej zabudowy, lżejszej i bardziej przestronnej.

Obecnie płyty zintegrowane z okapami ma w ofercie kilku producentów, ale tylko Elica oferuje tak wiele rozmaitych modeli. Wśród nich jest wspomniany już Fit, który jest bestsellerem roku 2021. To kompaktowe rozwiązanie, które jest idealne do montażu w szafkach o szerokości 60 lub 70 cm. Użytkownikom preferującym zasilanie płyt grzejnych gazem marka Elica oferuje wszechstronny i funkcjonalny model Flame. Wśród propozycji nie zabrakło też urządzeń nowatorskich, takich jak NikolaTesla Libra, które jako jedyne na rynku wyposażone jest w wagę kuchenną. Z kolei model Prime oferuje użytkownikom wygodne i bezpieczne odstawianie naczyń na żeliwną kratę, która jednocześnie spełnia funkcję eleganckiej maskownicy okapu.

Odważne rozwiązania

Płyta NikolaTesla Fit, bestseller roku 2021 w firmie Elica, dostępna jest w sprzedaży od 2020 r. W chwili debiutu była jedyną płytą grzewczą zintegrowaną z okapem przeznaczoną do montażu w szafkach o szerokości 60 cm.

Wielokrotnie nagradzane wzornictwo i innowacje

Modelem inaugurującym nowatorskie rozwiązania marki Elica była płyta NikolaTesla One, która wciąż dostępna jest w sprzedaży. Od czasu wprowadzenia do oferty urządzenie otrzymało aż 11 prestiżowych nagród. Już w pierwszym roku od wprowadzenia model doceniono nagrodami „Red Dot Award” oraz „Iconic Design”. Z kolei model NikolaTesla Switch jest laureatem aż 8 europejskich nagród za wzornictwo i innowacje. Wśród nich nie zabrakło „Iconic Design Award – Innovative Interior Winner” w 2019 r. czy „German Design Award” w roku 2020.

Bestseller roku 2021 w firmie Elica, płyta NikolaTesla Fit, pomimo krótkiego stażu w ofercie tej linii urządzeń już doczekała się prestiżowej nagrody. Płyta otrzymała najwyższe wyróżnienie w konkursie „Iconic Awards 2021: Innovative Interior” za najbardziej innowacyjne rozwiązanie: integrację płyty grzewczej z wyciągiem do montażu w szafkach o szerokości 60 cm. Nagroda przyznana przez międzynarodową Radę Wzornictwa podkreśla znaczącą rolę firmy Elica jako pioniera stylu i ikony architektury wnętrz. Inicjatorem międzynarodowego konkursu „Iconic Awards” jest German Design Council. To jedna z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są innowacyjnym produktom, wizjonerskim obiektom architektonicznym, nowatorskim projektom z zakresu architektury, architektury wnętrz, projektowania produktów i komunikacji marki.

Na duże potrzeby małych kuchni

Kompaktowy model NikolaTesla Fit bez wątpienia jest odpowiedzią na duże potrzeby małych kuchni. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o osobach, które pomimo ograniczeń przestrzeni nie chcą rezygnować z najlepszej jakości i swobody podczas gotowania. Jest to pierwsza płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem, którą można zainstalować także w szafkach o szerokości jedynie 60 cm. Technologia Autocapture sprawia, że okap samoczynnie dobiera tryb pochłaniania oparów właściwy do ilości i poziomu mocy używanych stref grzewczych. Płytę NikolaTesla Fit wyróżniają kompaktowe rozmiary, bez rezygnacji ze swobody ruchów i wygodnego ustawienia naczyń w trakcie gotowania. Kształt modułu zasysania został zaprojektowany tak, aby pozostawić miejsce dla każdego rodzaju naczynia. Dodatkowo funkcja Bridge pozwala na połączenie dwóch stref, by stworzyć jedną strefę przeznaczoną dla naczyń o większych średnicach, zapewniając stałą temperaturę gotowania.

2022-01-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket