Artykuły

Spadają ceny energii,

ENEWSROOM

Spadają ceny energii, węgiel nieopłacalny

2020-07-06

Od początku kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa obserwujemy zmniejszenie zużycia energii. Maleje konsumpcja prądu, a cena baryłki ropy na światowych rynkach znacząco spada.

Czytaj więcej...
Pierwsze w Polsce oświetlenie LED

PHILIPS

SIGNIFY

Pierwsze w Polsce oświetlenie LED w szklarni z pomidorami

2020-05-01

Signify (poprzednio Philips Lighting), po raz pierwszy w Polsce zainstalował oprawy LED w szklarniowej uprawie pomidora malinowego Tomimaru Muchoo.

Czytaj więcej...
Zielona energia

ENERGIA POLSKA

Zielona energia opanowuje świat

2020-05-01

Szkocja w tym roku osiągnie miks energetyczny w całości oparty na OZE (odnawialne źródła energii). Chiny i Indie inwestują ogromne sumy w rozwój tego sektora, a Google i Facebook razem z innymi technicznymi gigantami już teraz nabyli zasoby zielonej energii przewyższające moc takich krajów jak Wietnam czy Polska.

Czytaj więcej...
Biznes czeka rewolucja

ENERGIA POLSKA

Biznes czeka rewolucja w stylu eko

2020-03-30

Biznes czeka rewolucja w stylu eko W marcu Komisja Europejska ogłosiła kierunek zmian gospodarczych na najbliższe lata. Kluczowymi kwestiami będą zmniejszenie emisji CO2 oraz redukcja ilości odpadów. Urzędnicy chcą wymóc na firmach wykorzystywanie surowców z recyklingu. Pod szczególnym nadzorem znajdą się branże: odzieżowa, budowlana i elektroniczna.

Czytaj więcej...
Light + Building 2020

LEDVANCE

Light + Building 2020

2020-02-24

LEDVANCE koncentruje się na rozwijaniu technologii zintegrowanego oświetlenia Human Centric Lighting oraz na szerokiej gamie rozwiązań systemowych do profesjonalnych zastosowań oświetleniowych.

Tegoroczna edycja targów technologii oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki obiektów odbędzie się w dniach 8-13 marca we Frankfurcie nad Menem. LEDVANCE, który znajdzie się wśród 2700 wystawców, zaprasza wszystkich odwiedzających na swoje stoisko A10 w hali 2,0 (Festhalle).

Czytaj więcej...
Inteligentny Zamek i Klucze

NETATMO

Inteligentny Zamek i Klucze

2020-02-10

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań „inteligentnego” domu, zaprezentował swój nowy produkt – „Inteligentny Zamek i Klucze” na targach CES.

Czytaj więcej...
Elektrośmieci

ELEKTROEKO, GFK POLONIA

Elektrośmieci nadal lądują w śmietnikach

2019-10-30

Co piąty Polak pozbywa się zużytego sprzętu RTV i AGD w sposób nielegalny. I choć grozi za to grzywna, zużyte urządzenia – głównie małe AGD – lądują najczęściej w koszach. W ciągu ostatniego roku Polacy pozbyli się prawie 4 mln sztuk sprzętu RTV, AGD i IT.

Czytaj więcej...
Ekologiczne

GRUNDIG

Ekologiczne innowacje

2019-10-30

W swoim oficjalnym przemówieniu na międzynarodowych targach IFA CEO koncernu Arçelik, do którego należy marka Grundig, ogłosił wprowadzenie szeregu innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju i walki z odpadami, na których skorzystają zarówno konsumenci, jak i środowisko naturalne.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket