BSH

30 lat społecznej odpowiedzialności BSH

30 lat

BSH, producent artykułów gospodarstwa domowego, opublikowało raport poświęcony zaangażowaniu w wyrównywanie szans edukacyjnych na rzecz lokalnych społeczności.

Raport noszący tytuł „Pomagamy dla Lepszego Jutra” obejmuje okres do 2023 r. i zawiera informacje na temat kluczowych inicjatyw podejmowanych przez firmę w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie, a więc miastach, gdzie BSH ma swoje biura, fabryki i centra logistyczne. Grupa BSH była jedną z pierwszych globalnych firm w branży AGD, która już w 1993 r. podjęła odważną decyzję o zainwestowaniu w Polsce. W ten sposób 30 lat temu rozpoczęła się historia dynamicznego rozwoju i wielu sukcesów BSH w naszym kraju. Pozycja, jaką przez 30 lat funkcjonowania na polskim rynku wypracowało BSH, przekłada się na silny i pozytywny wpływ na gospodarkę i rozwój Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa. W ślad za firmą własne inwestycje w Polsce zaczęli lokować dostawcy komponentów do produkcji, a także inni producenci AGD. W sześciu fabrykach, centrach badań i rozwoju oraz centrach usług wspólnych firma tworzy kilka tysięcy miejsc pracy. Oprócz dobrych warunków zatrudnienia BSH wyróżnia się swoim podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma nieustannie prowadzi działania o znaczeniu społecznym, które sprawiają, że jej otoczenie staje się bardziej przyjazne, a przyszłe pokolenia mają szansę na lepszą przyszłość.

Biznes może zmieniać świat na lepsze. W BSH wiemy o tym od dawna. Społeczną odpowiedzialność wpisaliśmy do naszej strategii rozwoju, jeszcze zanim wzrosły oczekiwania społeczeństwa wobec wpływu przedsiębiorstw – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce. – Jestem dumny z zaangażowania naszego zespołu w realizację działań z zakresu społecznej odpowiedzialności – dodaje.

Od 2017 r. BSH wsparło aż 30 różnorodnych fundacji i stowarzyszeń. Niektóre instytucje, np. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod Warszawą, firma wspiera od 15 lat. Wśród stałych beneficjentów BSH są także świetlice środowiskowe działające w Łodzi, Wrocławiu i w Rzeszowie. W 2022 r. firma włączyła się pomoc dla Ukrainy, przekazując na ten cel ponad 1000 urządzeń gospodarstwa domowego. Wsparcie firmy trafiło do instytucji i fundacji na terenie Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa.

2023-12-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket