Artykuły

Jak optymalnie

Jak optymalnie przechowywać produkty?

2016-11-16

Produkty tym dłużej zachowają swą świeżość, zapach i smak, im użytkownik bardziej zadba o optymalne warunki ich przechowywania. Ważne są segregowanie produktów, zapewnienie im optymalnej wilgoci i temperatury, a co za tym idzie, układanie produktów na odpowiednich półkach i we właściwych szufladach.

Czytaj więcej...
Zasada działania

Zasada działania lodówki

2016-11-16

Zasada działania lodówki jest prosta – polega na wymianie energii cieplnej między dwoma środowiskami. W naszym przypadku – mówiąc ściślej – między komorą lodówki, a pomieszczeniem.

Czytaj więcej...
Parametry użytkowe

Parametry użytkowe lodówek

2016-11-10

Wybór odpowiedniej lodówki wiąże się z koniecznością poznania konkretnych parametrów technicznych. Dzięki nim mamy wyobrażenie chociażby o tym, jaką ilość produktów możemy przechowywać i jak długo.

Czytaj więcej...
Różnorodność

Różnorodność dostępnych urządzeń

2016-11-10

Ludzie od lat szukali sposobów na długotrwałe przechowywanie żywności. To właśnie skłoniło człowieka do wynalezienia lodówki, śmiało można powiedzieć – najpopularniejszego urządzenia domowego na świecie.

Czytaj więcej...
Determinanty

Determinanty chłodzenia

2016-11-10

Na prawidłowe przechowywanie żywności w lodówce wpływ ma kilka zasadniczych czynników. Tylko prawidłowe ich współdziałanie zagwarantuje, że produkty umieszczone w chłodziarce lub zamrażarce zachowają świeżość na długo.

Czytaj więcej...
CHŁODZIĆ I ZAMROZIĆ... SZYBKO, ZDROWO I DOBRZE

CHŁODZIĆ I ZAMROZIĆ... SZYBKO, ZDROWO I DOBRZE W ZBLIŻENIU

2015-04-23

Chłodzenie zrewolucjonizowało świat, choć wynalazcom chłodziarek nie wróżono w ich epoce świetlanej przyszłości. Dziś niemal w każdym gospodarstwie domowym jest tego typu urządzenie. Co więcej, po wielu latach rozwoju udało się je na tyle zmodyfikować i poprawić technicznie, że nie tylko znakomicie utrzymują świeżość produktów spożywczych, ale i potrafią przedłużyć ich trwałość o wiele dni, a nawet tygodni.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket