Artykuły

Nagłośnienie w wersji

Nagłośnienie w wersji stereo

2021-05-22

Choć stereofoniczny system audio sprawdzi się głównie do odtwarzania muzyki z wielu rozmaitych źródeł analogowych i cyfrowych, to jednak może również zostać wykorzystany np. do nagłośnienia odbiornika telewizyjnego. Ze względu na dużą uniwersalność, prostotę instalacji i konfiguracji zestawy stereo cieszą się dużą popularnością. Centralnym punktem systemu dwukanałowego może być wzmacniacz zintegrowany lub amplituner.

Czytaj więcej...
Kompaktowe nagłośnienie

Kompaktowe nagłośnienie z kolumnami podstawkowymi

2021-04-24

Kolumny podstawkowe, z uwagi na ich stosunkowo niewielkie rozmiary, doskonale sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie trudno o rozstawienie modeli podłogowych. Podpowiadamy, czym charakteryzują się tego typu kolumny i na co zwrócić uwagę przy wyborze konstrukcji podstawkowych.

Czytaj więcej...
Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo,

Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo, czyli konstrukcje podłogowe

2021-02-28

Asortyment podłogowych kolumn głośnikowych jest ogromny. Producenci prześcigają się w wymyślaniu rozmaitych rozwiązań technicznych i wprowadzają różnorodne modele, także pod względem designu. Jak więc spośród szerokiej oferty kolumn podłogowych wybrać te najbardziej odpowiednie?

Czytaj więcej...
Jaki sprzęt dla DJ-a

Jaki sprzęt dla DJ-a wybrać?

2021-01-25

Decydując się na zakup zestawu DJ-skiego, nie należy sugerować się wyłącznie ceną urządzeń, ale przede wszystkim funkcjami, jakie mają one dostępne, i rozwiązaniami technicznymi, jakie wykorzystują. Podpowiadamy, jaki sprzęt dla DJ-a wybrać.

Czytaj więcej...
Radio

Radio w cyfrowej wersji

2020-12-04

Rosnąca popularność urządzeń pozwalających na odtwarzanie cyfrowej muzyki, w tym także programów radiowych, pokazuje, że przyszłością radiofonii jest radiofonia cyfrowa. Wśród radioodbiorników dostępnych jest wiele modeli umożliwiających odtwarzanie programów, nie tylko tych nadawanych analogowo (FM i AM), ale również cyfrowo – z wykorzystaniem DAB+ czy Internetu.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

GAMING

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Obsługiwane systemy

AMPLITUNERY AV

Obsługiwane systemy surround

2020-10-14

Amplitunery obsługują rozmaite systemy dźwięku przestrzennego. Są one opracowywane głównie przez dwie konkurencyjne firmy Dolby Laboratories i DTS Inc. Opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket