SHARP

Kończy 110 lat

Kończy

Światowy gigant Sharp obchodzi 110. urodziny. Na rynku, który jest tak bardzo konkurencyjny, firmie udało się zachować wyjątkowość i powodzenie przez ponad sto lat.

Bogata historia innowacji i niezwykłych produktów firmy Sharp jest naprawdę imponująca. Założyciel firmy Sharp, Tokuji Hayakawa, stworzył ją we wrześniu 1912 r. w Tokio jako warsztat obróbki metalu. Wynalazł tam zatrzaskową klamrę do paska oraz tak zwany „Ever Ready Sharp Pencil”, czyli popularny mechaniczny ołówek typu twist, który później stał się pierwszym produktem nowej marki. Sharp ma duży wkład w rozwój energii odnawialnej, a także radia i telewizji, kalkulatorów i wyświetlaczy LCD oraz techniki Plasmacluster, spotykanej m.in. w oczyszczaczach powietrza. W 1964 r. firma Sharp stworzyła pierwszy na świecie kalkulator elektroniczny z diodą tranzystorową, a 10 lat później wprowadziła do oferty pierwsze na świecie kalkulatory z wyświetlaczem LCD. Szczególnie rozwój wyświetlaczy LCD sprawił, że firma Sharp stała się kluczowym dostawcą tej technologii do różnych zastosowań.

Kończy

Dzisiaj LCD jest głównym filarem jej działalności. Po rozpoczęciu nadawania programów telewizyjnych w 1953 r. firma Sharp rozpoczęła pierwszą w Japonii masową produkcję telewizorów, co przyspieszyło jej rozwój w kierunku firmy zajmującej się szeroką gamą produktów elektroniki użytkowej. Już w 1976 r. firma Sharp opracowała telewizor o grubości zaledwie 3 cm, co spotkało się z gorącym przyjęciem ówczesnych entuzjastów techniki. W 1991 r. Sharp wprowadził na rynek pierwszy na świecie telewizor LCD montowany na ścianie. Po 110 latach istnienia firma Sharp nadal zajmuje silną pozycję rynkową. Nowoczesna wizja firmy Sharp brzmi: „Zmieniając świat dzięki 8K+5G i AIoT”. Aby zrealizować tę wizję, Sharp w sposób zintegrowany wykorzystuje trzy główne obszary działalności marki: Smart Life, 8K Ecosystem oraz ICT. Dąży do realizacji koncepcji „One Sharp”. Sharp dostarcza produkty do użytku domowego, takie jak telewizory i smartfony marki Aquos oraz urządzenia AGD.

2022-10-10
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket