TECHNISAT

Z okazji 35-lecia rozbudowuje centrum logistyczne

Z okazji 35-lecia

Firma TechniSat świętuje w tym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji firma buduje nowe centrum logistyczne o powierzchni około 9000 m2. Będzie ono zlokalizowane w Nerdlen, w pobliżu centrali firmy w Eifel (Niemcy).

Sercem nowego centrum logistycznego będzie system magazynowy, w którym wykorzystywane będą najnowsze techniki magazynowe, informatyczne i zrobotyzowane. Zautomatyzowane procesy powinny jeszcze bardziej usprawnić obsługę w zarządzaniu wysyłką. Po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego 19 sierpnia prace budowlane postępują szybko. Nowe centrum logistyczne ma zostać ukończone do połowy 2023 r.

Nasze wymagania dotyczące logistyki wielokanałowej z dużą szybkością dostaw, przejrzystością zapasów i kontrolą asortymentu w zależności od kanału sprzedaży stale rosną – mówi Stefan Kön, prezes zarządu TechniSat Digital GmbH. – Dlatego budowa hali logistycznej jest ważnym krokiem w 35-letniej historii naszej firmy. Wraz z nowym centrum logistycznym wyznaczamy ważny kamień milowy dla dalszego rozwoju naszej grupy firm.

TechniSat posiada już własne centra logistyczne. Oprócz centrum usługowo-logistycznego w Stassfurcie firma zainaugurowała w 2007 r. centrum obsługi klienta i logistyki (TKL) TechniSat w Daun o łącznej powierzchni ponad 8000 m2. Firma, znana z dobrej jakości produktów elektroniki użytkowej, nieustannie inwestuje w nowe obszary biznesowe, ostatnio zarówno przy uruchamianiu produkcji masek FFP2 w Niemczech, jak i przy opracowywaniu i produkcji innowacyjnej stacji do ładowania samochodów elektrycznych. TechniSat posiada również fabrykę i magazyn w Polsce – w Siemianicach, 35 km do Wrocławia. TechniSat Digital Sp. z o.o. w tym roku obchodzi 15 lat działalności.

Z okazji 35-lecia
2022-11-13
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket