Artykuły

Inicjatywa

Inicjatywa Eco-Package

2021-08-10

Zwiększanie efektywności urządzeń i wykorzystanie materiałów z recyklingu to oczywiste działania proekologiczne. Dziś podejmowane są jednak wysiłki skupiające się na opakowaniach, które tradycyjnie zostałyby wyrzucone. Jednym z nich jest inicjatywa Eco-Package.

Czytaj więcej...
Biuletyn informacyjny

Biuletyn informacyjny grupy

2021-08-10

Już od pięciu lat grupa Asekol dba o przetwórstwo elektroodpadów w Polsce. Rocznica ta zbiegła się z wydaniem przez nią pierwszego biuletynu informacyjnego.

Czytaj więcej...
Klienci nie rezygnują

Klienci nie rezygnują z zakupów stacjonarnych

2021-07-12

Najnowsze badania konsumenckie przeprowadzone na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry potwierdzają, że klienci nie chcą rezygnować z zakupów stacjonarnych. Blisko 75 proc. badanych deklaruje, że w przyszłości większość zakupów ma zamiar dokonywać w sklepach stacjonarnych lub rozłożyć zakupy równomiernie między obydwa kanały.

Czytaj więcej...
Gigantyczny zakład produkcyjny

Gigantyczny zakład produkcyjny w Narwie

2021-07-12

Będąc liderem w dziedzinie uzdatniania wody, firma Aquaphor nieustannie dąży do doskonałości, stawiając sobie kolejną poprzeczkę. Do roku 2025 Aquaphor planuje wybudować kolejny zakład produkcyjny o powierzchni 110 tys. m2.

Czytaj więcej...
Ekspres automatyczny E8 Piano White

Ekspres automatyczny E8 Piano White z „Red Dot Award”

2021-07-12

Międzynarodowe jury „Red Dot Awards” od ponad 60 lat przyznaje swoją prestiżową nagrodę za wzornictwo w różnych kategoriach. W tym roku w gronie wyróżnionych firm znalazł się szwajcarski producent ekspresów do kawy – JURA z modelem E8 Piano White.

Czytaj więcej...
Finał konkursu

Finał konkursu „Kolorowe stołówki”

2021-07-12

Ponad tysiąc zgłoszonych szkół i blisko 800 tys. oddanych głosów to bilans ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe Stołówki”, zorganizowanego przez grupę Amica. W wyniku głosowania wyłoniono trzy szkoły, których stołówki zostaną poddane metamorfozie o wartości 80 tys. zł, a kolejnych sześć placówek otrzyma vouchery o wartości 5 tys. zł na zakup sprzętu AGD marki Amica.

Czytaj więcej...
Klimatycznym Liderem Europy 2021

Klimatycznym Liderem Europy 2021 wg „Financial Times”

2021-07-05

Prestiżowy dziennik brytyjski „Financial Times” opublikował na swych łamach ranking 300 europejskich firm, które najlepiej radzą sobie z redukowaniem emisji gazów cieplarnianych. Wśród wymienionych firm znalazła się także niemiecka firma rodzinna Kärcher – globalny lider w dostarczaniu technologii czyszczenia.

Czytaj więcej...
Preinkubacja Studencka

Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe

2021-07-05

Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich grupy Amica – Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek.

Czytaj więcej...
Mop elektryczny FC 7

Mop elektryczny FC 7 z „iF Design Award” 2021

2021-07-04

Firma Kärcher została zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „iF Design Award”. Tym samym światowy lider rynku technologii czyszczących po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów nagrody przyznawanej przez uznany na całym świecie zespół ekspertów w dziedzinie designu.

Czytaj więcej...
Krystalicznie czysta woda

Krystalicznie czysta woda w Twoim domu

2021-07-02

Picie wody z kranu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne i wygodne. Jeśli obawiamy się o jakość kranówki, warto zaopatrzyć się w odpowiedni system filtracji.

Czytaj więcej...
Branża cyfrowa:

Branża cyfrowa: sektor nowych technologii staje się liderem zrównoważonego rozwoju w Polsce

2021-06-15

Aby dokonała się ta trwała zmiana w podejściu do produktów i ekoprojektowania potrzebne są nie tylko ramy prawne, ale również poszerzanie świadomości społecznej i dodatkowe zachęty dla konsumentów, aby wybierali oni produkty trwalsze i przyjazne środowisku – wskazywał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji Związku Cyfrowa Polska na temat zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli przedstawiciele polskiego sektora nowych technologii.

Czytaj więcej...
Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii

Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii tematem konferencji Cyfrowej Polski

2021-06-12

Jakie prawa ma każdy konsument w związku z naprawą zepsutego sprzętu elektronicznego? Czy producenci specjalnie postarzają nasze urządzenia? I na czym tak naprawdę polega globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu? M.in. na te pytania odpowiedzą eksperci 15 czerwca podczas konferencji online „#Cyfryzujemy Polskę: Środowisko, Biznes, Konsument” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Infomarket sprawuje patronat medialny.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket