AMICA

Nowe stołówki dla blisko tysiąca uczniów

Nowe stołówki

Grupa Amica zakończyła remonty w pierwszych stołówkach, których metamorfozę szkoły wygrały w konkursie „Kolorowe Stołówki”. Oficjalnie przecięcie wstęgi odbyło się w placówkach w Kraśniku i Polskowoli oraz w Warszawie.

W zwycięskich szkołach uczy się łącznie prawie 950 uczniów, którzy od września będą mogli spożywać posiłki w przyjaznych i kolorowych pomieszczeniach. Jasne kolory na ścianach, nowe meble, wygodne poduchy i dużo kolorowych akcentów – tak po remontach prezentują się kolorowe stołówki, w których od września stołować się będą uczniowie i uczennice trzech placówek: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku, Szkoły Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Zespole Oświatowym w Polskowoli i Szkoły Podstawowej nr 190 im. Orła Białego w Warszawie.

Cieszymy się, że mogliśmy odmienić oblicze stołówek w tych szkołach. Po wcześniejszych, ciemnych i monotonnych pomieszczeniach nie ma śladu. Nowe wnętrza są kolorowe, przestronne i przyjazne. We wszystkich metamorfozach wykorzystaliśmy ten sam projekt, dostosowując go do istniejących warunków i wielkości stołówek – wyjaśnia Jan Daniel, koordynator projektu w Grupie Amica. – Co jednak szczególnie warto podkreślić, to zaangażowanie dzieci i całej społeczności szkolnej w konkurs, bez względu na wielkość szkoły. Z każdym kolejnym tygodniem obserwowaliśmy ogromną energię, jaką wszyscy wkładali w głosowanie i jak mobilizowali się wzajemnie. To duża wartość tego projektu, bo uczy wyznaczania sobie celu i współpracy przy jego realizacji – dodaje.

Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się szkoły w trzech kategoriach: do 150 uczniów, od 150 do 350 uczniów i powyżej 350 uczniów. W danej grupie na placówkę, która wygrała głosowanie, czekała nagroda główna, czyli remont stołówki, każdy o wartości 80 tys. zł. Pozostałe sześć szkół, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii, otrzymały vouchery o wartości 5 tys. zł na wyposażenie jadalni w sprzęt AGD marki Amica. Do konkursu zgłosiło się ponad tysiąc szkół, na które łącznie oddano blisko 800 tys. głosów.

Konkurs „Kolorowe Stołówki” został zorganizowany przez Grupę Amica po raz pierwszy w 2021 roku. Głosowanie trwało od marca do połowy maja. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, firma rozważa kolejną edycję w przyszłym roku.

2021-09-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket