Artykuły

Wkrętarki i

Wkrętarki i wiertarkowkrętarki

2018-01-11

Wiertarkowkrętarki to elektronarzędzia niezwykle uniwersalne. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu używane były jednak głównie przez fachowców. Teraz są stosowane na co dzień nie tylko w zakładach pracy i na budowach.

Czytaj więcej...
Suszenie i przechowywanie

Suszenie i przechowywanie drewna

2017-10-19

Kiedy drewno znajdzie się już na posesji, należy zadbać o odpowiednie miejsce do jego przechowywania. Pamiętajmy, że drewno musi wyschnąć. Palenie w piecu czy kominku mokrym szczapami przynosi więcej szkody niż pożytku. Takie drewno ciepła daje niewiele, dużo jest tylko dymu i nieprzyjemnego zapachu.

Czytaj więcej...
Narzędzia

Narzędzia

2017-10-19

Wybierając się do lasu po drzewo, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Najszybciej i najefektywniej pracuje się oczywiście wspomnianą już pilarką łańcuchową. Na rynku dostępne są narzędzia tego typu różniące się zaawansowaniem technicznym oraz rodzajem napędu. Wybierając tego typu narzędzia, należy zwrócić szczególną uwagę, na jakość wykonania narzędzia – od tego zależy bezpieczeństwo pracy nim. W tym wypadku bardzo ważne jest, aby to jakość, a nie cena decydowała o wyborze. 

Czytaj więcej...
Z czym do lasu?

Z czym do lasu?

2017-10-19

Najlepszy okres na ścinkę drewna przypada na miesiące od listopada do marca, ponieważ w tym okresie drewno w naturalny sposób wykazuje najmniejszą wilgotność.

Czytaj więcej...
Po drewno… do lasu,

Po drewno… do lasu, a właściwie do nadleśnictwa

2017-10-19

Skąd wziąć drewno? Najprościej mówiąc – z lasu. Aby zakupić półprodukt w postaci pni pociętych na odcinki, należy zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa. Sprzedaż drewna w nadleśnictwach odbywa się zgodnie z zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Czytaj więcej...
Środki ochrony

Środki ochrony dla pilarzy

2017-10-19

Odpowiednia odzież ochronna jest niezbędna, zwłaszcza dla profesjonalistów. Pozwoli ona uniknąć szeregu wypadków oraz urazów. Na te narażone są zwłaszcza nogi.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket