ŚNIEŻKA

Wystartował program "Mali Projektanci"

Wystartował program

Pilotażowa edycja adresowanego do przedszkolaków projektu odbyła się w dębickich przedszkolach miejskich. Twórcze zajęcia artystyczne poprowadziła malarka Agnieszka Osak.

Celami projektu są edukacja artystyczna najmłodszych i rozbudzanie ich kreatywności przez praktyczne obcowanie ze sztuką. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach rozwijających pomysłowość i twórczość, które zwieńczone zostały stworzeniem wspólnego spektakularnego dzieła pod okiem malarki. Podczas zajęć w kolejnych dębickich przedszkolach powstały inspirujące prace, wykraczające poza szablonowe ujęcie plastyki jako „kartki i kredek”. Dzięki spotkaniom dzieci rozwijały indywidualne zdolności, ale nie brakowało także możliwości sprawdzenia się w działaniach wspólnych.

Rozwijanie wrażliwości na sztukę, wzbogacanie wiedzy o kolorach i pokazywanie dzieciom, w jaki sposób można łączyć twórczość z dobrą zabawą, bez wątpienia pozytywnie wpłynęły na ich rozwój i pomogą myśleć niestandardowo. – Wszystkie prace, które powstały podczas zajęć, są osobną opowieścią, wokół której dzieci skupiają swoją twórczość. Przedszkolaki, stając się współtwórcami imponującego dzieła, mogą w namacalny sposób zaobserwować, jak ważna jest ich rola w pracy zespołowej i jak fantastyczne efekty może przynosić chwycenie za pędzle i uruchomienie wyobraźni – tłumaczy Aleksandra Małozięć, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. W ramach projektu w każdym przedszkolu powstała inna wyjątkowa rzeźba stworzona przez małych artystów.

Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokim zakresie była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”. – Jednym z istotnych obszarów działalności fundacji jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży, a program „Mali Projektanci” daje przedszkolakom doskonałą szansę na rozwijanie zdolności poprzez wspaniałą zabawę. Dlatego też z przyjemnością włączyliśmy się w realizację tego projektu – mówi Anna Mikrut, prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”. Projekt edukacyjny „Mali Projektanci” jest kolejnym działaniem Śnieżki wspierającym najmłodszych.

2016-06-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket