NILFISK

Dba o czystość od 110 lat

Dba o czystość od 110 lat

W tym roku duński producent znakomitych urządzeń do czyszczenia powierzchni obchodzi jubileusz 110-lecia istnienia firmy. Firma Nilfisk została założona w 1906 r. w Danii przez młodego duńskiego inżyniera Pedera Andersena Fiskera.

W 1910 r. Fisker opatentował pierwszy odkurzacz pod nazwą C1Nilfisk, który był pierwszym elektrycznym odkurzaczem w Europie i zrewolucjonizował branżę sprzątającą, stając się kamieniem węgielnym firmy. Ważący zaledwie 17,5 kg odkurzacz mógł być obsługiwany przez jedną osobę, co na tamte czasy było rozwiązaniem przełomowym. Od tamtej pory firma rozwijała się i zdobywała swoją pozycje na rynku. Pod koniec lat 80. XX w. weszła w skład grupy NKT i zaczęła odgrywać aktywną rolę w konsolidacji branży, dokonując licznych przejęć w kolejnych dziesięcioleciach. Będąc częścią większej grupy, firma Nilfisk rozszerzyła swój asortyment o wszystkie możliwe maszyny do czyszczenia podłóg, odkurzacze i myjki wysokociśnieniowe, wnosząc umiejętności i wiedzę techniczną w proces nieustannego doskonalenia produktów.

Obecnie firma Nilfisk ma jedną z najbogatszych ofert produktowych w branży, obejmującą m.in. specjalistyczne odkurzacze przemysłowe, wielofunkcyjne maszyny do pielęgnacji obszarów zewnętrznych, odkurzacze dla alergików, wielokrotnie nagradzane urządzenia do pielęgnacji podłóg i posadzek, maszyny do czyszczenia twardych powierzchni, opatentowane pompy i silniki oraz innowacyjne myjki ciśnieniowe. Koncern NKT Group zrzesza kilkanaście marek i zatrudnia blisko 9 tys. osób, w tym 5,5 tys. w Nilfisk. Firma ma swoje przedstawicielstwa w 45 krajach świata, poczynając od Europy, przez Azję, aż po obie Ameryki. Produkty grupy obecne są zaś w ponad 100 krajach na wszystkich niemal kontynentach. Produkcja ma miejsce w 11 krajach świata.

Firma słynie z dobrej jakości, niezrównanej funkcjonalności oraz wielu innowacji na skalę światową. Jak przystało na markę skandynawską, priorytetem w obszarze działań firmy, poza sprawdzonym, dopracowanym produktem, jest troska o środowisko naturalne. Wszystkie fabryki w Europie i Azji mają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

2016-06-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket