Artykuły

Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Telewizor

Telewizor z Android TV czy smart TV?

2021-10-21

Każdy liczący się na rynku producent ma w ofercie telewizory sygnowane przydomkiem „smart” z platformą do zarządzania multimediami. Muszą one sprostać wymaganiom szybko rozwijającym się multimediom, aby jak najszybciej użytkownik mógł dotrzeć do poszukiwanych treści wideo.

Czytaj więcej...
Telewizory i monitory 8K

Telewizory i monitory 8K – czy warto kupić?

2021-09-23

Topowymi urządzeniami wideo są telewizory 8K Ultra HD, a powoli zwiększa się oferta monitorów 8K Ultra HD. Duże ekrany i największa ich rozdzielczość to doskonale kino domowe, a także nowe wrażenia przy odtwarzaniu gier. W telewizorach i monitorach 8K Ultra HD znajdziemy najnowszej generacji ekrany i układy przetwarzania obrazu i dźwięku przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej...
Parametry telewizora i dekodera,

Parametry telewizora i dekodera, które są ważne?

2021-08-27

Przy wyborze telewizora i dekodera warto przeprowadzić analizę jego parametrów, jako pierwszy krok do wybrania najlepszego modelu. W telewizorach dotyczy ona przede wszystkim wyświetlacza i urządzeń współpracujących z telewizorem. W odbiornikach DVB-S, DVB-T ważne są dekodery sygnałów audio i wideo.  

Czytaj więcej...
Telewizja w podróży

Telewizja w podróży i aplikacje live oraz VoD

2021-07-27

Sezon wakacyjny obfituje w imprezy sportowe – odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020,a zaczną i igrzyska olimpijskie w Londynie. Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie.

Czytaj więcej...
Wyświetlacze

Wyświetlacze do gier wideo

2021-07-25

Konsole i komputery gamingowe stawiają przed monitorami specyficzne wymagania. Mają one zapewnić przede wszystkim płynną rozgrywkę. Oprócz tego ważne są obsługa dużej rozdzielczości, szerokiej palety barw i treści HDR.

Czytaj więcej...
Jaki telewizor

Jaki telewizor do oglądania sportu?

2021-06-24

W tym roku odbywają się dwie duże imprezy sportowe: trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 i olimpiada w Tokio. Euro 2020 można oglądać w jakości 4K na kanale TVP 4K w telewizji naziemnej DVB-T2. W artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora do oglądania sportu w zależności od budżetu, jakim dysponujemy.

Czytaj więcej...
Wideorejestratory samochodowe

Wideorejestratory samochodowe i nawigacje GPS

2021-05-23

Nawigacje GPS i wideorejestratory zwiększają komfort prowadzenia pojazdu, zwłaszcza podczas dłuższych, mniej znanych tras. Mogą poinformować kierowcę np. o zbliżaniu się do fotoradaru, czy też konieczności zmiany pasa ruchu. To jednak tylko niektóre z wielu funkcji i rozwiązań technicznych, w jakie wyposażane są te urządzenia. Podpowiadamy, czym się one charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket