TCL

Dolby Atmos FlexConnect w telewizorach chińskiej marki

Dolby Atmos FlexConnect

Dolby Laboratories, lider w dziedzinie dostarczania rozrywki, zaprezentował swoją ostatnią innowację - Dolby Atmos FlexConnect. TCL, jako pierwsza na świecie zastosuje najnowszą funkcję w swoich telewizorach dostępnych już w 2024 roku.

Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która pozwala na płynne połączenie systemu audio telewizora z zewnętrznymi głośnikami bezprzewodowymi, co ma zapewnić jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Optymalizuje dźwięk dla dowolnego układu pomieszczenia i konfiguracji głośników, przekształcając dowolne miejsce w domu w najlepszą salę kinową. TCL wprowadzi również linię dodatkowych głośników bezprzewodowych specjalnie zaprojektowanych w celu uzupełnienia nadchodzącej linii telewizorów z Dolby Atmos FlexConnect.

Konsumenci raczej nie powinni być zmuszani do przesuwania mebli, by mogli doświadczać pełniejszego dźwięku. To dźwięk powinien automatycznie dostosować się do zastanych warunków - powiedział John Couling, wiceprezes ds. rozrywki w Dolby Laboratories. Dolby Atmos FlexConnect to zupełnie nowa kategoria, która oferuje konsumentom swobodę i elastyczność wyboru, jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia urządzeń, jednocześnie zapewniając wspaniałe, porywające wrażenia Dolby Atmos – wyjaśnił. Jesteśmy dumni, mając możliwość wykonania znaczącego kroku w kierunku przyszłości dźwięku dzięki naszej najnowszej współpracy z Dolby.

Dostarczanie naszym klientom wspaniałych wrażeń jest dla nas najważniejsze - powiedział Frédéric Langin, Chief Commercial Officer, TCL Europe. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mają dostęp do dźwięku o wspaniałej jakości bez względu na to, jak rozmieszczą swój sprzęt audio. Nie możemy się już doczekać, żeby zaprezentować światu to zupełnie nowe doświadczenie dźwiękowe w najnowszej, planowanej linii zarówno telewizorów, jak i bezprzewodowych głośników – dodał.

Dowolne miejsce w domu będzie tym najlepszym

Każdy użytkownik chciałby - co oczywiste - uzyskać możliwie jak najlepszą jakość dźwięku, ale często pomieszczenie jest zbyt małe, lub zbyt duże, żeby można było umieścić głośniki w optymalnym miejscu i w odpowiedni sposób. Z kolei inne pomieszczenia mają często unikalny układ, jednak pojawiają się ograniczenia spowodowane chociażby dostępnością gniazdek elektrycznych. Nie każdy ma jednak ochotę na radykalne zmiany w umeblowaniu w celu poprawy brzmienia.

Tu pojawia się technologia Dolby Atmos FlexConnect, która zapewnia całkowitą swobodę w ustawieniu jednego lub więcej głośników bezprzewodowych, bez żadnych obaw, czy rzeczywiście zostały optymalnie rozmieszczone. Rozwiązanie to można również łatwo dostosować w przyszłości, gdy na rynku pojawi się więcej urządzeń, nie tylko od TCL, co pozwoli na ich łatwe i szybkie łączenie.

FlexConnect łączy każde urządzenie dodatkowe z systemem audio telewizora i po chwili możemy cieszyć się najlepszą jakością dźwięku Dolby Atmos w swoim domu, niezależnie od rodzaju i układu pomieszczenia.

Korzyści z Dolby Atmos FlexConnect obejmują:

- Jeszcze bogatsze doświadczenia Dolby Atmos, które przenosi rozrywkę na wyższy poziom, zanurzając widzów w zachwycającym, wielowymiarowym dźwięku. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mogą podłączyć dodatkowe głośniki bezprzewodowe do telewizora obsługującego Dolby Atmos.

- Niesamowity dźwięk przy dowolnym rozmieszczeniu głośników - zyskaj elastyczność w umieszczaniu głośników w dowolnym miejscu i jak najlepiej wykorzystaj rozkład pomieszczenia, niezależnie od położenia gniazdek elektrycznych i rozmieszczenie mebli.

- Prosta konfiguracja - Konfiguracja jest prosta i szybka, nie wymaga dodatkowego sprzętu ani kabli. Mapowanie akustyczne Dolby wykorzystuje mikrofony w telewizorze do zlokalizowania każdego głośnika bezprzewodowego w pomieszczeniu, automatycznie kalibrując system w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku.

- Dynamiczne równoważenie dźwięku - dźwięk jest inteligentnie rozprowadzany z głośników telewizora do każdego głośnika bezprzewodowego, a następnie dynamicznie optymalizowany w oparciu o możliwości i lokalizację wszystkich dostępnych głośników.

Jak działa Dolby FlexConnect? Wyjaśniono na stronie WWW https://www.youtube.com/watch?v=dp0CffybBo4

 

2023-09-20
dolby atmos
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket