Artykuły

Telewizory LG 4K 2017 otrzymują

Telewizory LG 4K 2017 otrzymują certyfikat jakości Eurofins

2017-05-18

Organizacja Eurofins potwierdziła swoim autorytetem, że telewizory LG 4K są kompatybilne z treściami HDR przesyłanymi nie tylko przez złącze HDMI, lecz także jako audycje telewizyjne oraz poprzez Internet (w ramach usług OTT).

Czytaj więcej...
Ponad 1000 kanałów w jakości HD

Ponad 1000 kanałów w jakości HD na satelicie Eutelsat

2017-03-25

Symboliczny próg 1000 kanałów został przekroczony w lutym 2017 roku, przy okazji uruchomienia na pozycji Eutelsat Hot Bird kanału CGTN HD. Kanał informacyjny Centralnej Telewizji Chińskiej jest jednocześnie jej debiutem na europejskim rynku usług HDTV.

Czytaj więcej...
Prezentacja nowych telewizorów

Prezentacja nowych telewizorów podczas światowej premiery w Paryżu

2017-03-16

Firma Samsung Electronics zaprezentowała w Paryżu najnowszą linię QLED TV, a także telewizor The Frame. To właśnie te produkty kształtować będą przyszłość domowej rozrywki. 

Czytaj więcej...
HDMI 2.1 –

HDMI 2.1 – łącze gotowe na rozwój telewizji 4K i 8K HDR

2017-03-09

Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.

Czytaj więcej...
Urządzenia wideo z

Urządzenia wideo z HDR

2017-01-31

Technika HDR zmieniła podejście inżynierów do jakości obrazu. Rozdzielczość – parametr obrazu uznawany dotychczas za najważniejszy – stała się jednym z wielu, które mają wpływ na jakość obrazu. Teraz za najważniejszy jest uznawany HDR. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawią się Full HD HDR. Szereg urządzeń ma w swojej nazwie skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule.

Czytaj więcej...
Auro-3D dla amplitunerów z Heosem

Auro-3D dla amplitunerów z Heosem

2017-01-18

Firma Denon udostępniła nowe oprogramowanie dla amplitunerów wielokanałowych, które mogą być częścią bezprzewodowego systemu multiroom Heos. Pozwoli ono na korzystanie z systemu surround Auro-3D. Aktualizacja jest płatna.

Czytaj więcej...
Spadki w branży RTV i AGD – skutki zakazu handlu w niedziele

Spadki w branży RTV i AGD – skutki zakazu handlu w niedziele

2017-01-03

Z raportu wykonanego przez agencję księgowo-doradczą PwC wynika, że obroty w sklepach RTV i AGD ulokowanych w centrach handlowych spadną o ok. 207 mln zł.

Czytaj więcej...
Profesjonaliści wybierają telewizory

Profesjonaliści wybierają telewizory Samsung SUHD (4K) z Quantum Dot

2017-01-03

Dla filmowców związek między kamerami a techniką wyświetlania ma ogromne znaczenie. Celem ich pracy jest bowiem nie tylko ujęcie pełni barw i całego bogactwa filmowanych scen, ale także możliwość ich odtworzenia przed widzem.

Czytaj więcej...
Nowe funkcje dekodera

Nowe funkcje dekodera Evobox PVR

2017-01-03

Cyfrowy Polsat wprowadził kolejną już aktualizację oprogramowania dekodera Evobox PVR. Dzięki niej zapewniono dostęp do internetowego radia oraz możliwość włączenia jednoczesnego podglądu aktualnie oglądanego programu i przełączenia się na dowolny kanał z listy.

Czytaj więcej...
Światłowód – telewizja

Światłowód – telewizja i szybki internet

2017-01-03

Dostęp do superszybkich łączy ma wpływ na gospodarkę, a także na rozrywkę. Współcześni telewidzowie są równocześnie internautami. Według badań w naszych domach jest kilka urządzeń korzystających z Internetu, a w przyszłości będzie ich znacznie więcej za sprawą Internetu rzeczy. Wymagać będą dostępu do szybkiego internetu, który zapewnią łącza światłowodowe.

Czytaj więcej...
TCL wprowadza strategię „Jeden pas, Jedna droga”

TCL wprowadza strategię „Jeden pas, Jedna droga”

2016-12-07

Współczesna inicjatywa reaktywowania Jedwabnego Szlaku oraz wzmocnienia współpracy między Europą i Chinami spotkała się z żywym zainteresowaniem firmy TCL, a Polska w tej współpracy na swoje szczególne miejsce. Przyczyni się szybszego dostarczania produktów europejskim konsumentom.

Czytaj więcej...
Przedstawienia Opery Wiedeńskiej

Przedstawienia Opery Wiedeńskiej w UHD HDR w aplikacji Samsung Smart TV

2016-12-07

La Traviata Verdiego wystawiona przez Operę Wiedeńską jest pierwszym przedstawieniem które można było obejrzeć na żywo w rozdzielczości UHD z HDR za pośrednictwem aplikacji w Samsung Smart TV.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket