Artykuły

Miele Experience Center

Miele Experience Center w centrum Poznania

2021-04-07

W Poznaniu, w samym centrum stolicy wielkopolski, powstał kolejny Miele Experience Center. Jest to jednocześnie największa ekspozycja urządzeń marki Miele w zachodniej Polsce. Salon utworzono w nowoczesnym kompleksie Nowy Rynek, kilka kroków od Starego Browaru i Międzynarodowych Targów Poznańskich. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się część miasta, zbiegają się tu także najważniejsze linie komunikacyjne.

Czytaj więcej...
Zaprasza do kuchni

Zaprasza do kuchni „MasterChef Junior”

2021-04-06

Młodzi kucharze już po raz 6. mierzą się w kulinarnej rozgrywce, serwując dania, których nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie kuchni. Od 7 marca kuchnia „MasterChef Junior” wypełniła się energią i talentem uczestników, którzy prezentują swoje możliwości. O jej wyposażenie zadbał Samsung.

Czytaj więcej...
Czy czekają nas

Czy czekają nas podwyżki cen sprzętu AGD?

2021-04-02

Wojciech Konecki – prezes zarządu APPLiA Polska

Ogólnopolski Związek Producentów AGD

Obserwowany wzrost cen AGD osób z branży nie dziwi. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z przyczyn i skali tego zjawiska. W ostatnich miesiącach na rynku wystąpiły wahania niespotykane w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Sprawa dotyczy zarówno podstawowych surowców, jak i usług związanych z dostawą energii oraz chociażby dostępnością kontenerów. Ale po kolei…

Czytaj więcej...
Przeciwko marnowaniu jedzenia

Przeciwko marnowaniu jedzenia

2020-12-08

Według najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2020” wyrzucanie produktów spożywczych to palący problem w wielu polskich domach. Inicjatorem projektu badawczego jest Federacja Polskich Banków Żywności, a współtwórcami, m.in. Instytut Ochrony Środowiska i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...
Kampania

Kampania „Dubla nie będzie”

2020-11-01

Grupa Amica po raz kolejny została partnerem szóstej już odsłony ogólnopolskiej kampanii społecznej „Diagnostyka Jajnika” pod hasłem: „Dubla nie będzie”. Jak co roku za jej organizację odpowiada „Kwiat Kobiecości”.

Czytaj więcej...
Znamy laureatów konkursu

Znamy laureatów konkursu „Inwestujemy Lokalnie”

2020-03-30

W marcu zakończyła się 4. edycja konkursu grantowego ,,Inwestujemy Lokalnie” firmy Amica. Program obejmował swoim zasięgiem powiat szamotulski. W tegorocznej edycji przyjmowano zgłoszenia, w których zwracano uwagę na temat szeroko pojętej różnorodności.

Czytaj więcej...
Wspiera

Wspiera Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu

2020-03-03

Grupa Amica przekazała kolejną darowiznę dla Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. W przeszłości placówka otrzymała wsparcie w postaci urządzenia do wczesnego wykrywania nieprawidłowości w płodzie oraz sprzętu AGD.

Czytaj więcej...
Wygoda użytkowania

Wygoda użytkowania sprzętu gospodarstwa domowego

2020-02-04

Duże AGD powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także wygodne w obsłudze. Połączenie tych dwóch cech w wypadku piekarników czy płyt grzejnych pozwala na komfortowe przygotowanie nawet najbardziej wykwintnych potraw. Na uwagę zasługują ponadto innowacyjne chłodziarkozamrażarki, które zapewniają dłuższe przechowywanie żywności w optymalnych warunkach. Na tym jednak nie koniec! Jakie jeszcze „inteligentne” AGD możemy mieć w domowej kuchni?

Czytaj więcej...
Rok 2019 rokiem kolejnych inwestycji

Rok 2019 rokiem kolejnych inwestycji przemysłu AGD w Polsce

2020-02-03

Przemysł AGD inwestuje w Polsce corocznie ponad 1 mld zł w najnowsze fabryki przemysłu 4.0, globalne i regionalne centra R&D, centra biznesowe, zakupowe oraz informatyczne. Dzięki temu nasz kraj umacnia swoją pozycję lidera w produkcji AGD w Unii Europejskiej, wytwarzając już ponad 50 proc. całej unijnej produkcji pralek, suszarek oraz zmywarek.

Czytaj więcej...
Ekoprojekt to nie prawo do naprawy

Ekoprojekt to nie prawo do naprawy – wymogi szczegółowe cz. II

2019-12-30

Radosław Maj kierownik projektów, związek producentów AGD APPLiA Polska 

W grudniu ubiegłego roku weszły w życie rozporządzenia dotyczące bezpośrednio dziesięciu grup sprzętu elektrycznego. Wszystkie stanowią zestawy indywidualnych wymogów informacyjno-wydajnościowych, określanych ogólnie jako wymogi ekoprojektu. W praktyce produkt przed wprowadzeniem po raz pierwszy na rynek unijny będzie musiał spełniać dany pakiet kryteriów określonych dla swojej grupy, które wprowadzane będą dwuetapowo w odstępie dwóch lat.

Czytaj więcej...
Wyprodukowało milionową zmywarkę

Wyprodukowało milionową zmywarkę

2019-12-27

Fabryka zmywarek firmy Gorenje, zlokalizowana w słoweńskim Velenje, wyprodukowała milionową zmywarkę do naczyń. Przełomowe dla firmy i fabryki urządzenie zostało wyprodukowane dla marki premium – Asko.

Czytaj więcej...
Publikacja wymogów unijnych

Publikacja wymogów unijnych

2019-12-27

Jak poinformował związek producentów APPliA Polska, Komisja Europejska opublikowała przyjęte w dniu 1 października 2019 r. rozporządzenia wykonawcze dotyczące ekoprojektowania oraz etykietowania, m.in. lodówek, pralek i zmywarek.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket