Artykuły

Stereofoniczne

Stereofoniczne zestawy wieżowe

2022-04-28

Zestawy stereo, miniwieże, mikrowieże dzięki prostocie instalacji i konfiguracji, są często i chętnie stosowane w domowym zaciszu. Chociaż ich głównym przeznaczeniem jest słuchanie radia i odtwarzanie muzyki z płyty CD, to można wykorzystać je np. do nagłośnienia dźwięku z telewizora czy komputera.

Czytaj więcej...
Systemy stereo

Systemy stereo jedno i wielosegmentowe

2021-12-22

Systemy stereofoniczne są nadal popularne wśród entuzjastów dobrego brzmienia, przede wszystkim w odtwarzaniu muzyki, np. z płyt CD czy gramofonów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również do odtwarzania stacji radiowych FM i DAB+. Dużą wygodą przy ich wyborze jest proponowanie różnych zestawów głośnikowych przez dystrybutorów. Wystarczy odsłuch, aby zdecydować czy zaproponowany zestaw nam odpowiada.

Czytaj więcej...
Klasyfikacja

Klasyfikacja systemów audio

2016-10-10

Muzyki domowym zaciszu możemy słuchać z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń i systemów audio – od prostych, pojedynczych głośników przenośnych i bezprzewodowych aż po rozbudowane systemy multiroom.

Czytaj więcej...
Systemy

Systemy stereofoniczne

2016-10-10

Stereofoniczne systemy audio są bardzo popularne wśród entuzjastów dobrego brzmienia. Pokazują to chociażby różnego rodzaju targi sprzętu audio, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne, na których nie brakuje zarówno wystawców, jak i odwiedzających.

Czytaj więcej...
Źródła

Źródła sygnału audio

2016-10-10

W systemach audio źródłem sygnału mogą być rozmaite urządzenia. Funkcjonalny system audio umożliwia wykorzystanie dużej liczby różnorodnych źródeł dźwięku, przez co odtwarzanie muzyki jest wygodne i daje dużą swobodę użytkownikowi.

Czytaj więcej...
Wzmacniacze, amplitunery

Wzmacniacze, amplitunery i ich parametry

2016-10-10

Jednym z głównych urządzeń w systemie stereo lub wielokanałowym jest wzmacniacz lub amplituner. Odpowiada on za wzmocnienie sygnału, który ostatecznie trafia do kolumn głośnikowych. Bez wzmacniacza – czy to zintegrowanego, czy stanowiącego odrębne urządzenie – nie może obyć się praktycznie żaden system audio.

Czytaj więcej...
Kolumny

Kolumny w domowym systemie audio

2016-10-10

W zestawach audio nie należy zapominać o kolumnach głośnikowych. To one są końcowym ogniwem całego łańcucha przetwarzania dźwięku i od nich w znacznej mierze zależy brzmienie całego zestawu. Nawet najdroższe wzmacniacze i odtwarzacze na nic się zdadzą, jeżeli w zestawie będziemy korzystać z kiepsko brzmiących kolumn głośnikowych.

Czytaj więcej...
Funkcje i rozwiązania

Funkcje i rozwiązania dostępne w systemach audio

2016-10-10

Systemy audio potrafią być bardzo funkcjonalne. Wśród popularnych rozwiązań dostępne są m.in. łączność Bluetooth czy obsługa standardu AirPlay, ale to tylko pojedyncze przykłady. Dostępnych funkcji jest znacznie więcej. Wszystko zależy, oczywiście, od konkretnej marki i konkretnego modelu.

Czytaj więcej...
Design

Design systemów audio

2016-10-10

Równie ważny jak funkcjonalność urządzeń, jest ich wygląd. Producenci chcąc spełnić oczekiwania swoich klientów stale wprowadzają do sprzedaży nowe serie produktowe, różniące się nie tylko parametrami technicznymi, ale również wzornictwem.

Czytaj więcej...
Okablowanie

Okablowanie i inne akcesoria

2016-10-10

Niezbędnym elementem każdego systemu audio są rozmaite kable , w tym głośnikowe. Oprócz tego można w nich wykorzystać różnorodne akcesoria, które nie tylko uczynią zestaw stereo czy kina domowego bardziej funkcjonalnym, ale też zwiększą komfort jego użytkowania.

Czytaj więcej...
Determinanty

Determinanty stereofonicznego systemu audio

2016-10-03

Czym powinien się charakteryzować dobry system audio? Oprócz brzmienia i funkcji dopasowanych do potrzeb użytkownika z pewnością dla wielu liczą się również wzornictwo i jakość wykonania.

 

 

Czytaj więcej...
Nieograniczona

Nieograniczona baza muzyki

2016-09-08

Strumieniowe odtwarzanie muzyki zwalnia użytkownika z posiadania ogromnej liczby różnorodnych nośników danych, na których musiałby on gromadzić posiadane albumy (np. płyt CD czy gramofonowych).

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket