Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

QNAP

Aplikacja Photo Tagger

Aplikacja Photo Tagger

Producent serwerów NAS udostępnił aplikację dla systemu iOS przeznaczoną do dodawania tagów z poziomu urządzenia mobilnego.

Dzięki temu możliwe jest łatwe kategoryzowanie oraz wyszukiwanie zdjęć. Funkcji tej nie ma domyślna systemowa aplikacja iOS do zarządzania zdjęciami (nie oferuje ona możliwości dodawania tagów czy notatek do zdjęć). Użytkownicy nowej aplikacji QNAP mogą definiować własne tagi i dodawać je do zdjęć zarówno przed ich wykonaniem, jak i po nim. Gdy zdjęcia są później przekazywane na serwer NAS, tagi są automatycznie zapisywane w metadanych, dzięki czemu wyszukiwanie plików działa szybciej i efektywniej. Możliwe jest również tworzenie skrótów do najczęściej wyświetlanych zdjęć (przez definiowanie ulubionych tagów). Urządzenie QNAP NAS nie jest niezbędne do korzystania z aplikacji Photo Tagger. Wkrótce ma się pojawić również wersja aplikacji dla systemu Android.

– Żyjemy w cyfrowej erze, w której nasze wspomnienia są zapisywane cyfrowo za pomocą smartfonów. Photo Tagger pozwala użytkownikom łatwo opisywać zdjęcia poprzez tagi, dzięki czemu ich wyszukiwanie i organizowanie jest wygodniejsze – wyjaśnia Sherry Liao, product manager QNAP.

2018-01-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket