Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Turniej gwiazd

Turniej gwiazd

 Wiele firm wspiera sport i przy okazji efektywnie promuje własną markę i propagowane przez siebie idee. Amica jest na naszym rynku jednym z najlepszych przykładów.

W ostatnim okresie polska marka zaangażowana była w sponsoring międzynarodowego siatkarskiego turnieju, pełnego sportowych gwiazd, zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Impreza od nazwą Amica Cup odbyła się w październiku w Szamotułach i choć była turniejem towarzyskim, mającym pomóc budować i sprawdzać formę zawodniczkom przed zbliżającą się ligą, to przyciągnęła rzesze kibiców. W turnieju startowały cztery zespoły: trzy polskie i jeden niemiecki, notabene zwycięski w całych rozgrywkach. Mowa o świetnym niemieckim zespole SC Dresdner, który po zaciętych bojach, czasami rozstrzygniętych dopiero w tie-breaku, pokonał po kolei Impel Wrocław, Trefl Proxime Kraków i ŁKS Commercecon Łódź.

Mimo niezbyt udanych mistrzostw Europy, zarówno w wykonaniu siatkarzy, jak i siatkarek (choć dla pań w nieco mniejszym wymiarze), siatkówka wciąż pozostaje, obok piłki nożnej, sportem narodowym w Polsce. Pozostaje życzyć entuzjastom sportu, by Amica chciała angażować się w kolejnych latach w to, by polska publiczność mogła oglądać znakomite zespoły zagraniczne.

2017-11-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket