Artykuły

Wyciąg czy

Wyciąg czy pochłaniacz?

2016-11-03

Niezmiernie istotnym zagadnieniem związanym z wyborem okapu jest tryb jego pracy. Z pozoru błahy w teorii wybór okapu jako pochłaniacza lub wyciągu w praktyce staje się coraz częściej zmorą nie tylko dla użytkownika, ale także dla wspólnot mieszkaniowych czy kominiarzy.

Czytaj więcej...
Moc, wydajność czy klasa efektywności?

Moc, wydajność czy klasa efektywności? Jednostki i parametry.

2016-11-02

Okap, mimo że jest urządzeniem stosunkowo prostym technicznie, opisywany jest z wykorzystaniem wielu ważnych jednostek i parametrów. Wprowadzona obecnie etykieta efektywności energetycznej dodaje kilka nowych pojęć, co może wprawić nieco w zakłopotanie.

Czytaj więcej...
Rodzaje

Rodzaje okapów

2016-11-02

Większość z nas, wybierając nowy okap do kuchni, zwykle mierzy na początku przestrzeń przeznaczoną na jego montaż. Potem patrzymy na kształt, bryłę i kolor urządzenia. Oczywiście, wygląd okapu to rzecz ważna, ale pamiętajmy: okap należy wybrać przede wszystkim technicznym rozsądkiem, a nie sercem estetyki.

Czytaj więcej...
Sterowanie na miarę

Sterowanie na miarę XXI wieku

2016-11-02

Niezależnie od poziomu innowacji i technicznych nowinek każdy okap musi być szybko, łatwo i komfortowo obsługiwany. Oprócz standardowych paneli sterowania czy pilotów coraz częściej na rynku spotykamy nowe trendy.

Czytaj więcej...
Rodzaje

Rodzaje filtrów

2016-11-02

Filtry stosowane w okapach pełnią dwie zasadnicze funkcje. Oczyszczają i filtrują powietrze oraz skraplają wodę i tłuszcze, co zabezpiecza okap przed kondensacją pary i nadmiernym zanieczyszczeniem.

Czytaj więcej...
Determinanty skutecznej

Determinanty skutecznej wentylacji.

2016-11-01

Na zdrowe i efektywne oczyszczanie powietrza w kuchni, a więc na szeroko pojętą wentylację, wpływ ma wiele czynników. W wypadku okapów w pierwszym rzędzie skupić się należy na typie okapu i jego konstrukcji, wydajności, zastosowanych filtrach oraz szczelności kanału wentylacyjnego.

Czytaj więcej...
Konserwacja

Konserwacja i czyszczenie

2016-10-31

Zadaniem okapów jest oczyszczanie powietrza. Jednak, aby było ono efektywne i efektowne, a okap lśnił nowością jeszcze przez długi czas, należy go systematycznie czyścić i konserwować.

Czytaj więcej...
Jaki okap

Jaki okap wybrać?

2016-08-17

Wybór okapu to dziś bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Warto więc odpowiedzieć sobie na 10 kluczowych pytań, które wskażą idealny model.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket