Artykuły

Najważniejsze trendy

Najważniejsze trendy w telewizorach na 2021 rok

2021-01-25

Rozpoczynający się rok przyniesie kilka premier konsumenckich telewizorów z nowym podświetleniem mini-LED, już wersji konsumenckiej. Wzrośnie znaczenie wykorzystania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu obrazu i dźwięku.

Czytaj więcej...
Telewizory do

Telewizory do filmów, gier i sportu

2020-12-04

Duże przekątne telewizorów sprawiają, że przy oglądaniu filmów, sportu i graniu na konsoli uzyskuje się dodatkowe wrażenia. Te najbardziej atrakcyjne zastosowania wymagają od telewizora najlepszych parametrów.

Czytaj więcej...
8K

8K teraźniejszość i przyszłość

2020-12-04

Elitą wśród dużych przekątnych są telewizory 8K. Są najdroższe, ale zawierają najnowsze rozwiązania techniczne. Najmniejsze mają przekątne 55 i 65 cali i kosztują poniżej 100 000 zł. Za 75-calowy trzeba zapłacić już powyżej 15 000 zł.

Czytaj więcej...
Jaką platformę TV

Jaką platformę TV wybrać?

2020-12-04

Od wyboru platformy TV zależeć będzie szybkość działania funkcji telewizora, łatwość obsługi telewizora, dostęp oraz wybór aplikacji w Internecie.

Czytaj więcej...
Czym się różnią

Czym się różnią ekrany o dużych przekątnych?

2020-12-04

W czasie pandemii, kiedy ograniczona jest liczba widzów w kinach lub są one zamknięte warto kupić duży telewizor o przekątnej od 55 do 82 cali, który umożliwi uzyskanie efektów jak w kinie. Są one zróżnicowane cenowo w zależności od jakości wyświetlacza, rozdzielczości ekranu (Ultra HD 4K, Ultra HD8K), przekątnej i funkcji.

Czytaj więcej...
Nowe etykiety energetyczne

ETYKIETY

Nowe etykiety energetyczne telewizorów i wyświetlaczy

2020-12-03

Choć klasy energetyczne nie są nam obce, wkrótce możemy poczuć się zdezorientowani, gdyż ulegną one przeskalowaniu. Na etykietach energetycznych nie zobaczymy już charakterystycznych „plusów”. Co się jeszcze zmieni? Jakie przydatne informacje będą zawierać.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

GAMING

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Operatorzy multimedialni

PLATFORMY

Operatorzy multimedialni w dobie pandemii

2020-10-14

Firmy Canal+ i Cyfrowy Polsat działają stabilnie w czasie pandemii, dzięki zwiększonym przychodom z serwisów VoD. Wprowadzają nowe produkty np. aplikacje internetowe, w planach są dekodery, które mają przyciągnąć widzów do telewizji na żywo i wideo na życzenie. Rozpoczęły nową działalność w takich dziedzinach jak fotowoltaika i 5G.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket