Artykuły

Troska o higienę i komfort

Troska o higienę i komfort ze sprzętem gospodarstwa domowego

2020-05-02

Różnorodne funkcje i rozwiązania techniczne stosowane w dużym AGD pozwalają zachować higieniczną czystość w domu, zapewnią optymalne warunki do długiego przechowywania żywności czy też zwiększają komfort prania oraz zmywania. (Fot. Samsung)

Czytaj więcej...
Wyspowa elegancja

Wyspowa elegancja – funkcjonalne i designerskie modele

2020-04-02

Konstrukcje wyspowe to jedne z najdroższych i najbardziej zaawansowanych technicznie oraz wzorniczo okapów. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest bezpośredni montaż do sufitu i odpowiednio dostosowany zwis, np. nad wyspą kuchenną, na której umieszczona jest płyta grzejna i inne urządzenia. (Fot. Falmec)

Czytaj więcej...
Konserwacja i czyszczenie

Konserwacja i czyszczenie

2020-02-04

Efektywną pracę okapu pomaga zapewnić jego systematyczne czyszczenie i konserwacja. Przekonanie, że nie trzeba czyścić okapu jest złudne, ponieważ szczególnie w pomieszczeniu cząsteczki tłuszczów i oparów osiadają nie tylko na filtrach, ale również na panelu sterowania oraz obudowie okapu.

Czytaj więcej...
Prawidłowa instalacja okapu

Prawidłowa instalacja okapu

2020-02-04

Poprawny i fachowy projekt oraz montaż okapu może zapewnić mu wydajną, bezawaryjną i cichą pracę. Nie jest prawdą, że okap może zainstalować poprawnie „każdy”. Zawiesić owszem, ale nie dobrać i podłączyć profesjonalnie do kanału wentylacyjnego, o jego uszczelnianiu nie wspominając.

Czytaj więcej...
Pochłanianie

Pochłanianie w wyjątkowym stylu

2020-02-04

Wiele oferowanych obecnie modeli to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, najwyższych lotów wzornictwo, materiały i wykonanie. Innowacyjne i stylowe okapy są też coraz częściej dodatkowym i w pewnym sensie wyjątkowym źródłem światła w kuchni.

Czytaj więcej...
Okap jako wyciąg

Okap jako wyciąg czy pochłaniacz?

2020-02-04

Ważnym zagadnieniem związanym z wyborem odpowiedniego modelu okapu jest tryb, w jakim on ma pracować. Z pozoru błahy w teorii wybór okapu jako pochłaniacza lub wyciągu w praktyce staje się coraz częściej zmorą nie tylko dla użytkownika, ale także dla wspólnot mieszkaniowych czy… kominiarzy.

Czytaj więcej...
Wygodna obsługa okapu

Wygodna obsługa okapu

2020-02-04

Okap powinien umożliwiać wygodną i szybką obsługę dostępnych funkcji i parametrów technicznych. Oprócz klasycznych paneli sterowania czy pilotów coraz częściej na rynku spotykamy nowe trendy, takie jak kontrola parametrów pracy okapu za pomocą urządzenia mobilnego, a nawet sterowanie gestami dłoni.

Czytaj więcej...
Parametry techniczne okapów

Parametry techniczne okapów

2020-02-04

Okap, mimo że wydaje się być urządzeniem stosunkowo prostym konstrukcyjnie, opisywany jest z wykorzystaniem wielu ważnych jednostek i parametrów. Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Czytaj więcej...
Różnorodne konstrukcje okapów

Różnorodne konstrukcje okapów

2020-02-03

Wybierając okap zwykle mierzymy na początku przestrzeń przeznaczoną na jego montaż. Potem patrzymy na kształt, bryłę i kolor urządzenia. Oczywiście, wygląd okapu to rzecz ważna, ale pamiętajmy: okap powinno się wybrać przede wszystkim przy uwzględnieniu parametrów technicznych, a dopiero w drugiej kolejności pod względem stylistyki i wzornictwa.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket