Artykuły

Produkcja AGD

Produkcja AGD bije kolejne rekordy

2021-05-31

Przemysł AGD odnotował rekordowe wyniki w pierwszym kwartale tego roku. Polskie fabryki wyprodukowały w tym czasie łącznie 7,5 mln urządzeń dużego AGD. To o 1 proc. więcej niż w rekordowym poprzednim kwartale (4 kwartale 2020 r.) i aż o 30 proc. więcej niż 1 kwartale 2020 r. W sztukach to ponad o 1,7 mln urządzeń więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wolumen produkcji w w marcu był większy o 52 proc. w porównaniu do marca 2020 r.

Czytaj więcej...
„Mężczyzna idealny

„Mężczyzna idealny szuka pary”

2021-05-31

Pod takim hasłem Amica rozpoczęła kampanię, w której dynamiczny, muzyczny spot promuje najnowsze urządzenia z funkcją pary, pozwalające sprostać codziennym wyzwaniom. Kampania obejmuje media tradycyjne i cyfrowe: telewizję, radio, media społecznościowe i kanały YouTube.

Czytaj więcej...
Obchodzi

Obchodzi 30. urodziny

2021-05-13

Firma Concept już od 30 lat oferuje klientom sprzęt AGD. Jej początki sięgają 1991 r., kiedy to Jindřich Valenta otworzył swój pierwszy sklep z artykułami gospodarstwa domowego

Czytaj więcej...
Milion

Milion przetworzonych lodówek

2021-05-05

REMONDIS Electrorecycling jest na polskim rynku jednym z wiodących zakładów w branży recyklingu elektroodpadów oraz zużytych baterii i akumulatorów. W zakładzie przetwarzania w Błoniu na profesjonalnej linii w kontrolowany sposób przetwarzane są zużyte lodówki, które z uwagi na zawartość substancji zubożających atmosferę, zaliczane są do odpadów niebezpiecznych.

Czytaj więcej...
Internet rzeczy:

Internet rzeczy: uwaga na dziurawe systemy operacyjne

2021-05-05

W domach pojawiają się „inteligentne” telewizory, głośniki, a nawet lodówki. Niestety, tylko nieliczni użytkownicy pamiętają o odpowiednim zabezpieczeniu tych urządzeń.

Czytaj więcej...
Planuje wejście

Planuje wejście na rynek klimatyzacji samochodowej

2021-05-05

Firma Hisense Home Appliances ogłosiła na początku marca, że ​​planuje przejąć 83,6 mln akcji firmy Sanden za łączną kwotę prawie 167 mln euro, co stanowi około 75 proc. i spowoduje, że Hisense zostanie większościowym akcjonariuszem. Tym samym firma chce wspólnie rozwijać rynek klimatyzacji samochodowej.

Czytaj więcej...
Media społecznościowe

Media społecznościowe kolejnym narzędziem dla CSR

2021-05-05

Dobry sąsiad to skarb. Przekonała się o tym łódzka fundacja Dom, która wspiera znajdujące się w trudnych sytuacjach dzieci. Awaria suszarki do ubrań popsuła poranek pracownikom fundacji, którzy postanowili napisać o tym na Facebooku. Pomocną dłoń natychmiast wyciągnęła do nich firma BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens.

Czytaj więcej...
Fundacja Amicis

Fundacja Amicis przekazała tradycyjne przysmaki

2021-05-05

Ponad tona świątecznych wędlin ufundowanych przez fundację Amicis trafiła na wielkanocne stoły rodzin wielodzietnych, osób starszych i samotnych z Poznania i okolic Wronek. Żywność została rozprowadzona przez strażaków OSP Amica, wolontariuszki fundacji oraz współpracujące z nią szkoły i instytucje.

Czytaj więcej...
Grupa podsumowała

Grupa podsumowała rok 2020

2021-05-05

Podczas oficjalnej konferencji prasowej online przedstawiciele firmy Amica podsumowali działania i wyniki finansowe za 2020 r. Największy polski producent AGD zanotował w ubiegłym roku ponad 3 mld zł przychodów i zwiększył zyski mimo cały czas niepewnej sytuacji na rynku. To efekt sprzyjających tendencji popytowych w drugim półroczu, restrykcyjnej polityki kosztowej oraz bardzo dobrego spozycjonowania strategicznego.

Czytaj więcej...
Rekordowe obroty

Rekordowe obroty grupy BSH w 2020 r.

2021-05-05

BSH Home Appliances Group zorganizowała globalną wirtualną konferencję prasową, podczas której zaprezentowała dziennikarzom z całego świata podsumowanie ubiegłego roku oraz omówiła strategiczne zagadnienia dla BSH i całej branży AGD na obecny rok i kolejne lata.

Czytaj więcej...
Nagroda

Nagroda „Red Dot Award”

2021-05-04

Firma Faber zdobyła nagrodę „Red Dot Award: Product Design” 2021 za sufitowy model Inside Up. Jest ona potwierdzeniem umiejętności tego włoskiego producenta okapów w kreowaniu trendów wzorniczych, które doskonale współgrają z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi wykorzystywanymi w urządzeniach. Konkurs „Red Dot Design” to jeden z najważniejszych plebiscytów dziedzinie światowego wzornictwa.

Czytaj więcej...
100 drzew i 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika

100 drzew i 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika w pobliżu fabryk BSH

2021-05-04

BSH posadziło około 100 drzew oraz wybudowało 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika w pobliżu swoich fabryk lodówek i piekarników przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Inwestycja została formalnie odebrana i służy mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket