Artykuły

Różnorodne konstrukcje

Różnorodne konstrukcje w chłodnictwie

2020-04-01

Oczywiście, nazywanie wszystkich urządzeń chłodniczych lodówkami jest wygodnym, ale jednak znacznym i ostatecznie niewłaściwym uproszczeniem. Konkretna nazwa urządzenia zależy od tego, z jakich sposobów konserwowania żywności ono korzysta, oraz od jego budowy. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Pranie i suszenie za jednym zamachem

PRALKOSUSZARKI

Pranie i suszenie za jednym zamachem

2020-02-05

Pralkosuszarki, a więc modele „2 w 1”, są szczególnie polecane w tych gospodarstwach domowych, w których nie ma miejsca na instalację dwóch urządzeń jednocześnie, a domownicy chcą połączyć wygodny proces prania z suszeniem. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni model pralkosuszarki warto przyjrzeć się bliżej rozmaitym konstrukcjom, funkcjom i parametrom technicznym, jakimi charakteryzują się te urządzenia.

Czytaj więcej...
Konserwacja i czyszczenie

Konserwacja i czyszczenie

2020-02-04

Efektywną pracę okapu pomaga zapewnić jego systematyczne czyszczenie i konserwacja. Przekonanie, że nie trzeba czyścić okapu jest złudne, ponieważ szczególnie w pomieszczeniu cząsteczki tłuszczów i oparów osiadają nie tylko na filtrach, ale również na panelu sterowania oraz obudowie okapu.

Czytaj więcej...
Prawidłowa instalacja okapu

Prawidłowa instalacja okapu

2020-02-04

Poprawny i fachowy projekt oraz montaż okapu może zapewnić mu wydajną, bezawaryjną i cichą pracę. Nie jest prawdą, że okap może zainstalować poprawnie „każdy”. Zawiesić owszem, ale nie dobrać i podłączyć profesjonalnie do kanału wentylacyjnego, o jego uszczelnianiu nie wspominając.

Czytaj więcej...
Pochłanianie

Pochłanianie w wyjątkowym stylu

2020-02-04

Wiele oferowanych obecnie modeli to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, najwyższych lotów wzornictwo, materiały i wykonanie. Innowacyjne i stylowe okapy są też coraz częściej dodatkowym i w pewnym sensie wyjątkowym źródłem światła w kuchni.

Czytaj więcej...
Okap jako wyciąg

Okap jako wyciąg czy pochłaniacz?

2020-02-04

Ważnym zagadnieniem związanym z wyborem odpowiedniego modelu okapu jest tryb, w jakim on ma pracować. Z pozoru błahy w teorii wybór okapu jako pochłaniacza lub wyciągu w praktyce staje się coraz częściej zmorą nie tylko dla użytkownika, ale także dla wspólnot mieszkaniowych czy… kominiarzy.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket