Artykuły

Telewizja laserowa

Telewizja laserowa – obraz jak w kinie

2023-06-29

Telewizory laser TV to nie tylko wielki ekran, ale i jakość obrazu. Kupujący znajdzie w ofercie zestawy zawierające projektor i ekran przeznaczone do oglądania filmów, sportu czy gier, a także do zastosowań profesjonalnych, np. prezentacji. Tak jak w telewizorze wyposażone są one w tuner DVB-T2/HEVC. (Fot. Hisense)

Czytaj więcej...
Montaż

Montaż i akcesoria

2017-02-01

Jeśli w jakimś pomieszczeniu będzie używany projektor, należy je odpowiednio zaadaptować. Oczywiście, rzutnik można po prostu postawić na stoliku i obraz wyświetlić na ścianie, jednak rozwiązaniu temu dużo brakuje do ideału zarówno pod względem jakości obrazu, jak i wygody eksploatacji.

Czytaj więcej...
Wyświetlanie 3D

Wyświetlanie 3D i praca sieciowa

2017-02-01

Nowoczesne projektory dla jednych są narzędziami pracy, a innym dostarczają rozrywki. Wprowadzanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań przez producentów sprawia, że swoje funkcje spełniają jeszcze lepiej.

Czytaj więcej...
Parametry obrazu

Parametry obrazu i funkcje

2017-01-31

Znajomość poszczególnych parametrów projektora pozwala zaproponować klientowi urządzenie najbardziej spełniające jego oczekiwania. Sprzedawca powinien wiedzieć, że w szkołach najlepiej zastosować rzutnik wyświetlający obraz o proporcjach 4:3, a do kina domowego lepiej wybrać projektor o mniejszej jasności, ale za to większej rozdzielczości.

Czytaj więcej...
Sposoby wyświetlania obrazu

Sposoby wyświetlania obrazu oraz źródła światła

2017-01-31

Podobnie jak w wypadku telewizorów mamy do wyboru kilka rodzajów wyświetlaczy (PDP, LCD, CRT), tak i w segmencie projektorów panuje duża różnorodność. Nie dość, że techniki wyświetlania, to jeszcze źródła światła są różne, co może doprowadzić do prawdziwego mętliku w głowie klienta.

Czytaj więcej...
Klasyfikacja

Klasyfikacja projektorów cyfrowych

2017-01-31

Od chwili powstania kinematografu ludzie mogą oglądać ruchome obrazy na dużej powierzchni. Nawet dziś, w dobie takich wyświetlaczy jak OLED, LCD czy PDP, okazuje się, że pod względem rozmiaru obrazu nie są one w stanie konkurować z prawie 120-letnim rozwiązaniem. Owszem, dzisiejsze projektory cyfrowe znacząco różnią się od tych wykorzystujących taśmy filmowe, idea pozostała jednak ta sama.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket