Artykuły

Ubrania do pracy,

Ubrania do pracy, nie tak oczywista podstawa bezpieczeństwa

2022-09-30

Wszelkiego rodzaju rękawice, spodnie, kurtki czy czapki robocze to dziś podstawa wyposażenia profesjonalnego pracownika. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo – unikanie obrażeń wywołanych zadrapaniami, obtarciami, zachlapaniem niebezpiecznymi substancjami czy upadkami. Dobrze dobrana odzież robocza to także świetny sposób na podniesienie wizerunku firmy w oczach zleceniodawców.

Czytaj więcej...
Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe – rodzaje, budowa, działanie i najważniejsze parametry

2022-09-30

Wśród podstawowych narzędzi do obróbki drewna z pewnością nie można pominąć pilarek. Wybór właściwej pilarki łańcuchowej nie jest zadaniem łatwym. Mimo wszystko jest kilka podstawowych czynników, na które należy zwrócić uwagę, by cieszyć się narzędziem dopasowanym do wymagań i potrzeb.

Czytaj więcej...
Wkrętarki i wiertarkowkrętarki

Wkrętarki i wiertarkowkrętarki – rodzaje, parametry i osprzęt

2022-09-29

Sprzęty służące do wiercenia i wkręcania należą do najpopularniejszych elektronarzędzi. Przydają się nie tylko przy skręcaniu mebli, ale również z powodzeniem zastąpią tradycyjne wiertarki o małej mocy. Są przy tym znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.  

Czytaj więcej...
Przecinarki elektryczne

Przecinarki elektryczne nie tylko do glazury

2022-07-31

Przecinarki elektryczne są narzędziem najczęściej wykorzystywanym przez profesjonalistów. Przy ich pomocy możemy sprawnie wykonać cięcia, które byłyby trudne do wykonania czy wręcz niemożliwe dla narzędzi ręcznych. (Fot. Rubi)

Czytaj więcej...
Lampy i latarki

Lampy i latarki do różnych prac

2022-07-31

Dobrze dobrane oświetlenie na stanowisku pracy decyduje o jej komforcie, bezpieczeństwie i mniejszym zmęczeniu wzroku. Do robót warsztatowych i na budowach stosuje się lampy przenośne zasilane przewodowo lub bateriami oraz akumulatorami do oświetlenia konkretnego miejsca lub większego obszaru.

Czytaj więcej...
Zamiatarki spalinowe,

Zamiatarki spalinowe, elektryczne i mechaniczne

2022-07-29

Na większych powierzchniach, placach, parkingach, czy halach sprawdzą się wydajne zamiatarki profesjonalne z napędem elektrycznym lub spalinowym. Do utrzymania porządku wokół domu niezastąpione będą ciche maszyny mechaniczne lekkie, zwrotne i łatwe w obsłudze. (Fot. Kärcher)

Czytaj więcej...
Dmuchawy i odkurzacze

Dmuchawy i odkurzacze – dbamy o porządek

2022-05-31

O otoczenie domu i ogrodu należy odpowiednio zadbać, dlatego w ofercie producentów znajdziemy odpowiedni sprzęt. Dmuchawy i odkurzacze w wersji przewodowej i akumulatorowej oraz spalinowe pomagają utrzymać porządek. Skutecznie zastępują tradycyjne miotły i grabie.

Czytaj więcej...
Narzędzia dla elektryków

Narzędzia dla elektryków do różnych prac

2022-05-31

Praca z instalacjami elektrycznymi wymaga narzędzi zapewniających bezpieczeństwo. Do najczęściej wykonywanych prac należą: cięcie przewodów, ściąganie izolacji, zaciskanie konektorów, wkręcanie wkrętów i pomiary napięcia.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket