Artykuły

Odkurzacze warsztatowe

Odkurzacze warsztatowe do domu i na budowę

2022-12-02

Skuteczne oczyszczanie powierzchni z różnego typu zabrudzeń i zanieczyszczeń to podstawowe zadanie odkurzaczy warsztatowych. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń mają różną konstrukcję i wyposażenie. Odkurzacze warsztatowe mogą być uniwersalne lub specjalizowane do usuwania konkretnych zanieczyszczeń. (Fot. Kärcher)

Czytaj więcej...
Młoty udarowe

Młoty udarowe i młotowiertarki

2022-12-01

Do sprawnego przeprowadzania prac budowlanych i remontowych niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich narzędzi, zwłaszcza jeśli czeka nas wiercenie otworów w betonie, kamieniu czy konieczność skucia, np. gresu.

Czytaj więcej...
Pogromcy brudu

Pogromcy brudu – myjki ciśnieniowe

2022-12-01

Jeżeli chcemy szybko umyć duże powierzchnie, nie ma lepszego rozwiązania od myjek ciśnieniowych. Z ich pomocą dokładnie wyczyścimy karoserię, chodniki, elewację i nie tylko. Jakie są najważniejsze parametry pracy myjek ciśnieniowych? Z czego są zbudowane? Jakie urządzenie nada się do konkretnych prac?

Czytaj więcej...
Ubrania do pracy,

Ubrania do pracy, nie tak oczywista podstawa bezpieczeństwa

2022-09-30

Wszelkiego rodzaju rękawice, spodnie, kurtki czy czapki robocze to dziś podstawa wyposażenia profesjonalnego pracownika. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo – unikanie obrażeń wywołanych zadrapaniami, obtarciami, zachlapaniem niebezpiecznymi substancjami czy upadkami. Dobrze dobrana odzież robocza to także świetny sposób na podniesienie wizerunku firmy w oczach zleceniodawców.

Czytaj więcej...
Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe – rodzaje, budowa, działanie i najważniejsze parametry

2022-09-30

Wśród podstawowych narzędzi do obróbki drewna z pewnością nie można pominąć pilarek. Wybór właściwej pilarki łańcuchowej nie jest zadaniem łatwym. Mimo wszystko jest kilka podstawowych czynników, na które należy zwrócić uwagę, by cieszyć się narzędziem dopasowanym do wymagań i potrzeb.

Czytaj więcej...
Wkrętarki i wiertarkowkrętarki

Wkrętarki i wiertarkowkrętarki – rodzaje, parametry i osprzęt

2022-09-29

Sprzęty służące do wiercenia i wkręcania należą do najpopularniejszych elektronarzędzi. Przydają się nie tylko przy skręcaniu mebli, ale również z powodzeniem zastąpią tradycyjne wiertarki o małej mocy. Są przy tym znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.  

Czytaj więcej...
Przecinarki elektryczne

Przecinarki elektryczne nie tylko do glazury

2022-07-31

Przecinarki elektryczne są narzędziem najczęściej wykorzystywanym przez profesjonalistów. Przy ich pomocy możemy sprawnie wykonać cięcia, które byłyby trudne do wykonania czy wręcz niemożliwe dla narzędzi ręcznych. (Fot. Rubi)

Czytaj więcej...
Lampy i latarki

Lampy i latarki do różnych prac

2022-07-31

Dobrze dobrane oświetlenie na stanowisku pracy decyduje o jej komforcie, bezpieczeństwie i mniejszym zmęczeniu wzroku. Do robót warsztatowych i na budowach stosuje się lampy przenośne zasilane przewodowo lub bateriami oraz akumulatorami do oświetlenia konkretnego miejsca lub większego obszaru.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket