Artykuły

Najważniejsze wydarzenia w I kwartale 2023

Najważniejsze wydarzenia w I kwartale 2023 [promocja]

2023-06-29

Grupa Polsat Plus podsumowuje I kwartał 2023 roku – 5G przyspieszy do 1 Gb/s, nowe prawa sportowe, testy pierwszych farm wiatrowych.

Czytaj więcej...
Sprzęt AGD

Sprzęt AGD a realne oszczędności

2023-03-05

Rok 2022 po raz kolejny udowodnił, że skuteczność edukacji na tematy ekologiczne zaczyna się od portfela. Widmo drastycznych podwyżek energii, w tym energii elektrycznej, oraz przygotowane programy wsparcia dokonały czegoś, co nie udało się dziesiątkom dotychczasowych kampanii.

Czytaj więcej...
Baza danych o odpadach, złożenie wniosku aktualizacyjnego

Baza danych o odpadach, złożenie wniosku aktualizacyjnego [promocja]

2023-03-02

 

Początek roku to dobry czas, żeby zweryfikować wpis w BDO i złożyć wniosek aktualizacyjny. Wpis w bazie danych o odpadach nie aktualizuje się automatycznie po dokonaniu zmian w KRS czy rejestrze działalności gospodarczej. Każdorazowo należy dokonać aktualizacji przez złożenie wniosku aktualizacyjnego.

Czytaj więcej...
Ograniczenia emisji dwutlenku węgla

Ograniczenia emisji dwutlenku węgla w łańcuchu wartości

2023-02-02

Największy europejski producent sprzętu AGD, BSH Hausgeräte GmbH, kontynuuje proces dekarbonizacji swojego łańcucha wartości przy użyciu materiałów wyprodukowanych w sposób przyjazny dla klimatu. W styczniu br. BSH podpisało porozumienie ze Salzgitter Flachstahl GmbH – spółką zależną Salzgitter AG – w sprawie pozyskiwania surowej stali z nowej linii produkcyjnej od 2025 r.

Czytaj więcej...
Kilkanaście publicznych kampanii i programów edukacyjnych!

Kilkanaście publicznych kampanii i programów edukacyjnych! [promocja]

2022-12-05

ASEKOL PL w ramach publicznych kampanii edukacyjnych co roku podejmuje działania mające na celu zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Akcje prowadzone przez ASEKOL PL w ramach publicznych kampanii edukacyjnych wspomagają osiągnięcie wysokiego poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz opakowań. Prowadzone działania adresowane są nie tylko do aktywnych ekologicznie osób, ale również do tych, którym zależy na szybkim i bezpiecznym pozbyciu się elektroodpadów.

Czytaj więcej...
Udogodnienia

Udogodnienia dla gości targowych z branży

2022-08-15

Targi IFA w Berlinie to najefektywniejsze na świecie miejsce spotkań przemysłu i handlu. Od 2 do 6 września w tym miejscu sprzedawcy i kupujący będą mogli ponownie zapoznać się z najnowszymi produktami i wspólnie z czołowymi markami elektroniki użytkowej i sprzętu AGD przygotować się na koniec roku.

Czytaj więcej...
Pojemniki e-box – nowoczesne rozwiązanie do przestrzeni wewnętrznych

Pojemniki e-box – nowoczesne rozwiązanie do przestrzeni wewnętrznych [promocja]

2022-08-09

 

Na początku roku 2022 Asekol PL, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, nabył w ramach pilotażowego projektu kilkadziesiąt pojemników przeznaczonych do zbierania zużytego sprzętu, baterii oraz żarówek – tzw. e-boxów. Celem było zaproponowanie nie tylko praktycznych i rozpoznawalnych pojemników, ale też wykonanych z dobrej jakości materiałów i przede wszystkim estetycznych.

Czytaj więcej...
IFA 2022

IFA 2022 nowe otwarcie

2022-07-02

IFA to największe na świecie targi elektroniki konsumenckiej – pełny przegląd rynku RTV, AGD i IT, ważne miejsce prezentacji światowych premier nowości oraz najnowszych osiągnięć i trendów, miejsce spotkań osób z branży.

Czytaj więcej...
NesoBus – premiera polskiego

NesoBus – premiera polskiego autobusu wodorowego

2022-06-02

NesoBus to całkowicie nowy, wyprodukowany w Polsce zeroemisyjny miejski autobus wodorowy. Zasilany zielonym wodorem jest najbardziej ekologicznym autobusem dla mieszkańców miast i transportu miejskiego.

Czytaj więcej...
Berlińskie targi

Berlińskie targi wznawiają działalność

2022-04-29

Od 2 do 6 września 2022 r., po przerwie spowodowanej pandemią, targi IFA w Berlinie zgromadzą czołowe światowe marki z branży elektroniki użytkowej, AGD, informacyjnej i telekomunikacyjnej, zapewniając wyjątkową okazję i platformę do odbudowy globalnego przemysłu.

Czytaj więcej...
Baza danych o odpadach

Baza danych o odpadach – wielozakresowe narzędzie

2022-04-05

BDO, czyli baza danych o odpadach, to wielozakresowe narzędzie, które służy do ewidencji wytwarzanych i przekazywanych przez przedsiębiorców odpadów, jak również stanowi bazę przedsiębiorców wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Co więcej, jest też m.in. podstawą wystawiania kart przekazania odpadów, tzw. KPO. Obowiązkowi rejestracji w bazie danych o odpadach podlegają wszystkie podmioty wymienione w art. 50 ust. 1 oraz art. 51 ust. 1 ustawy o odpadach. BDO może być pomocne również dla sprawdzenia dostawców i firm odbierających odpady – zawiera informacje o prowadzonej działalności i posiadanych pozwoleniach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket