Artykuły

Pralki i suszarki

Pralki i suszarki do zabudowy

2023-12-02

Moda na zamykanie sprzętów gospodarstwa coraz częściej nie dotyczy już tylko piekarnika, lodówki czy płyty grzewczej. Taki rodzaj montażu z powodzeniem przenosi się również na sprzęty pralnicze. Dzięki temu pralka czy suszarka automatyczna spełnia swoją funkcję, a przy tym staje się niewidoczna dla otoczenia. (Fot. Bosch)

Czytaj więcej...
Preparaty

Preparaty do konserwacji domowych sprzętów

2023-10-02

Niezależnie od tego, czy dotyczy to lodówki, pralki, zmywarki, piekarnika, płyty, okapu, mikrofalówki czy zlewozmywaka – każde z tych urządzeń wymaga okresowej i prawidłowej pielęgnacji. Ważne, aby wykorzystywać do tego skuteczne i bezpieczne detergenty. (Fot. Miele)

Czytaj więcej...
Wolnostojące

Wolnostojące pralkowirówki i wirówki

2023-09-13

Pralkowirówki i wirówki to jedne z najstarszych, ale w wielu wypadkach niezastąpionych, urządzeń pralniczych. Sprzęty te są wykorzystywane głównie tam, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji i stałego podłączenia wody, ale nie tylko. (Fot. Mesko)

Czytaj więcej...
Innowacyjne i kompaktowe

Innowacyjne i kompaktowe pralki ładowane od góry

2023-08-03

Pralki ładowane od góry w wielu gospodarstwach domowych są niezastąpionym sprzętem. Są zwykle węższe od modeli z frontowym załadunkiem, co w małych łazienkach lub wnękach, gdzie ma stać urządzenie, jest sporym atutem. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Wolnostojące pralki ładowane od frontu

Wolnostojące pralki ładowane od frontu z funkcją pary

2023-07-09

Pralki wykorzystujące programy parowe dostępne są w ofercie niemal wszystkich producentów oferujących sprzęt pralniczy. Para dodana na różnych etapach cyklu prania może dezynfekować tkaniny, usuwań z nich alergeny, a ponadto sprawiać, że prasowanie ich jest o wiele łatwiejsze i krótsze, co przekłada się na oszczędność energii elektrycznej. (Fot. Hisense)

Czytaj więcej...
Energooszczędne pralki

Energooszczędne pralki z systemem automatycznego dozowania

2023-06-05

Nowoczesne modele pralek wyręczają użytkowników w wielu kwestiach, od automatycznego ważenia wsadu po dobór ilości wody i jej temperatury. Wśród praktycznych innowacji znajduje się również wygodne i nowoczesne rozwiązanie w postaci dozowania detergentów za pomocą specjalnych rozwiązań automatycznych i aplikatorów.

Czytaj więcej...
Pralki ładowane od frontu slim

Pralki ładowane od frontu slim o głębokości od 46 do 55 cm

2023-05-06

Pralki ładowane od frontu mogą mieć różne gabaryty. O ile ich wysokość jest najczęściej podobna i wynosi ok. 85 cm, o tyle głębokość pralek dostępnych na rynku jest różnorodna. Modele o niewielkiej głębokości określane są mianem pralek slim. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Pralki ładowane od frontu slim

Pralki ładowane od frontu slim poniżej 45 cm głębokości

2023-04-04

Pralki ładowane od frontu mogą mieć różne gabaryty. O ile ich wysokość jest najczęściej podobna i wynosi ok. 85 cm, o tyle głębokość pralek dostępnych na rynku jest różnorodna. Mode le o niewielkiej głębokości określane są mianem pralek slim. Czym si ę one charakteryzują i jaką pralkę slim wybrać? Sprawdziliśmy, co oferują producenci. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Pralki normalnogabarytowe

Pralki normalnogabarytowe o pojemności powyżej 10 kg

2023-03-03

Coraz częściej producenci pralek oferują modele o pojemności powyżej 10 kg. Wynika to z potrzeb klientów i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na ten konkretny parametr. Zwiększona pojemność oznacza większe możliwości w zakresie prania różnego rodzaju materiałów, tkanin i ubrań. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Wolnostojące pralki normalnogabarytowe

Wolnostojące pralki normalnogabarytowe o załadunku od 8 do 10 kg

2023-02-04

Jeszcze do niedawna nowością były normalnogabarytowe pralki oferujące pojemność bębna na poziomie 7 kg. Były nowością i innowacją, a taki załadunek stanowił jeden z większych wśród domowych urządzeń pralniczych. Obecnie najpopularniejsze są pralki oferujące załadunek na poziomie od 8 do 10 kg i jak dotąd, pozostają w parametrach gabarytowych tak zwanego standardu, czyli ich wysokość nie wykracza poza przedział od 82 do 85 cm, szerokość wynosi zazwyczaj ok. 60 cm, a głębokość, w zależności od modelu, waha się miedzy 55 a 60 cm. (Fot. Miele)

Czytaj więcej...
Wolnostojące pralki normalnogabarytowe

Wolnostojące pralki normalnogabarytowe o załadunku do 7 kg

2022-12-28

Za normalnogabarytową, czyli standardową pralkę uważa się model o wymiarach (wys./ szer./głęb.) 85 × 60 × 60 cm. Poszczególne modele różnią się wieloma parametrami, a jednym z nich jest ładowność. W dzisiejszym temacie skupimy się na tych, których ładowność nie przekracza 7 kg.

Czytaj więcej...
Pralkosuszarki normalnogabarytowe i w wersji slim

Pralkosuszarki normalnogabarytowe i w wersji slim

2022-10-07

Pralkosuszarki cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ z powodzeniem sprawdzają się w miejscach, gdzie nie mamy możliwości montażu dwóch oddzielnych urządzeń – pralki i suszarki automatycznej.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket