Artykuły

Płyty

Płyty z wbudowanymi okapami

2023-11-01

Płyta z wbudowanym okapem sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej kuchni. To oszczędność przestrzeni, ale również czasu i energii. Zintegrowane urządzenia włączają się synchronicznie dokładnie wtedy, kiedy jest taka potrzeba. (Fot. Miele)

Czytaj więcej...
Niewidzialne

Niewidzialne okapy szafkowe

2023-10-02

Modele szafkowe to jedna z najpopularniejszych konstrukcji okapów. Niejednokrotnie zupełnie płaska powierzchnia w tych urządzeniach sprawia, że zabudowany w szafce okap staje się niewidzialny, a tym samym nie zaburza odpowiednio wystylizowanej przestrzeni kuchennej. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Niewidzialne i skuteczne

Niewidzialne i skuteczne okapy nablatowe

2023-07-30

Konstrukcje blatowe to zaawansowane technicznie urządzenia o wyjątkowym, choć charakterystycznym wzornictwie. Ze względu na sposób instalacji mogą pracować stosunkowo cicho, a dzięki odpowiednim silnikom również skutecznie pochłaniać kuchenne opary w absolutnej ciszy. Tego typu urządzenia są nierzadko niewidoczne. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Subtelne wzorniczo i funkcjonalnie wydajne

Subtelne wzorniczo i funkcjonalnie wydajne okapy wyspowe

2023-06-04

Przeglądając ofertę producentów okapów wyspowych, nie sposób pominąć kwestii wzornictwa. Powiedzmy to wprost – wiele oferowanych obecnie modeli to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, najwyższych lotów wzornictwo, doskonałej jakości materiały oraz precyzyjne wykonanie. Co oferują te urządzenia? Sprawdziliśmy. (Fot. Ciarko)

Czytaj więcej...
Kolorowe

Kolorowe serie wzornicze

2023-04-03

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego już dawno dostrzegli potrzebę rozmaitego wybarwienia urządzeń. Różnobarwna kolorystyka obejmuje nie tylko pojedyncze sprzęty, które w połączeniu z subtelnymi dodatkami kuchennymi tworzą interesującą, funkcjonalną i personalizowaną całość, ale nierzadko całe serie wzornicze. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Funkcjonalne i eleganckie okapy

Funkcjonalne i eleganckie okapy przyścienne

2023-03-31

Okap przyścienny, jak wskazuje jego nazwa, montowany jest przy ścianie. Do niedawna składał się zwykle z korpusu i rury odprowadzającej opary kuchenne. Nowoczesne trendy wnętrzarskie sprawiły, że producenci tych sprzętów oferują coraz to wymyślniejsze konstrukcje, które nie tylko skutecznie pochłaniają opary, ale są przy tym wygodne w obsłudze i stają się ozdobą wnętrza. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Praktyczne, stylowe i funkcjonalne

Praktyczne, stylowe i funkcjonalne okapy sufitowe

2023-02-01

Okapy sufitowe są szczególnym rodzajem tego sprzętu, ponieważ z jednej strony pełnią funkcję pochłaniacza czy wyciągu, a z drugiej dodatkowego, stylowego oświetlenia przestrzeni kuchennej. Co więcej, doskonale wpisują się w najnowsze trendy projektowe i wzornicze. Wymagają przy tym pewnych przemyśleń i innego spojrzenia na kuchnię, ale za to odwzajemniają się jakością i efektywnością wentylacji, a do tego znakomicie się prezentują. (Fot. Bosch)

Czytaj więcej...
Ponadczasowy wzorniczo

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący retro i vintage

2022-11-29

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego, również tych wolnostojących, nie zapominają o użytkownikach, którzy urządzają swoje kuchnie w stylu rustykalnym, vintage czy też retro. Utrzymane w tej stylistyce modele rozmaitych sprzętów, poza pięknym wyglądem i solidnym wykonaniem, są równie praktyczne i funkcjonalne, jak te klasyczne bądź łączące różne style i epoki z teraźniejszością. (Fot. Vestfrost)

Czytaj więcej...
Nowoczesne

Nowoczesne linie wzornicze

2022-11-29

Nowoczesne, spójne wzornictwo pozwala stworzyć jednolity efekt. Zwykle spójna linia wzornicza ma swoją nazwę, która jest jednocześnie określeniem handlowym. Nierzadko nazwa nawiązuje bezpośrednio do walorów linii i jej autów czy projektanta, który ją stworzył. Polacy coraz chętniej decydują się na takie zestawienie sprzętów. (Fot. Siemens)

Czytaj więcej...
Niewidzialne i nowoczesne

Niewidzialne i nowoczesne okapy szafkowe

2022-11-28

Okapy kuchenne pojawiły się na polskim rynku w latach 90. XX w. Od tego czasu wciąż zyskują na popularności. Są dziś standardowym sprzętem instalowanym w przestrzeni kuchennej i z całą świadomością należy stwierdzić, że kuchnia bez okapu nie będzie ani funkcjonalna, ani bezpieczna. Jedne z najpopularniejszych obecnie okapów to modele szafkowe. Sprawdźmy, jakie funkcje oferują w tym segmencie producenci tego sprzętu. (Fot. Ciarko)

Czytaj więcej...
Ponadczasowe i stylowe

Ponadczasowe i stylowe linie wzornicze retro i vintage

2022-10-31

Kuchnie utrzymane w stylistyce retro, vintage, a nawet loftowej to coraz chętniej urządzane wnętrza. To za sprawą przytulnej kolorystyki i ponadczasowości. Taka kuchnia sprawia, że czujemy się w niej niczym w domku na wsi. Co więcej, kuchnia w stylu retro nie wyklucza dopełnienia aranżacji nowoczesnym sprzętem AGD. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Ekskluzywne wzorniczo i nowoczesne technicznie

Ekskluzywne wzorniczo i nowoczesne technicznie okapy nablatowe

2022-10-04

W kuchennej aranżacji okap pełni często ważną funkcję dekoracyjną. Okazały staje się centralnym punktem w przestrzeni kuchennej. Co zrobić, jeśli chcemy tego uniknąć, ale jednocześnie okap jest dla nas bardzo ważnym sprzętem? W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się konstrukcja nablatowa, zwana również blatową.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket