Artykuły

Telewizory do 55 cali

Telewizory do 55 cali w różnych zastosowaniach

2024-03-27

Telewizor w naszych domach jest standardem, a wiele gospodarstw domowych posiada drugi odbiornik o przekątnej do 55 cali. Są one najchętniej kupowane do mniejszych pokoi czy do domków letniskowych, ale także jako wyposażenie pokoi hotelowych. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory mini-LED

Telewizory mini-LED coraz większe i lepsze

2024-01-26

Najnowszym trendem, potwierdzonym na CES 2024, jest produkcja bardzo dużych ekranów mini-LED, nawet do 115 cali, które będą konkurować z laserowymi telewizorami i projektorami jakością obrazu, a w wypadku mniejszych przekątnych z OLED-mi. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Telewizory

Telewizory dla graczy

2023-10-29

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są już zbliżone do monitorów gamingowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Telewizory premium 4K Ultra HD

Telewizory premium 4K Ultra HD do 65 cali

2023-09-02

Telewizory premium kojarzą się z dużymi przekątnymi – powyżej 65 cali, a przy tym są one bardzo drogie. Wśród cieszących się największą popularnością telewizorów 55- i 65-calowych znajdziemy modele 4K Ultra HD bardzo dobrze wyposażone w rozsądnej cenie. Do najlepiej wyposażonych ze względu na zastosowane podzespoły należą telewizory do gier, kina domowego i sportu. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT

Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT – najlepsza oferta programowa

2023-08-31

Dekodery satelitarne oraz OTT oferowane są przede wszystkim przez platformy cyfrowe. Możliwość korzystania z największej oferty kanałów telewizyjnych na żywo oraz filmów z największych serwisów, jak Netflix czy Disney+ przyciąga klientów. W tym roku, praktycznie niema nowości sprzętowych, ale aktualizacje oprogramowania wprowadzają nowe funkcje. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja mobilna

Telewizja mobilna na wakacje

2023-06-29

Czas wakacji to podróże i wypoczynek. Przy gorszej pogodzie warto mieć możliwość oglądania telewizji. W domkach letniskowych, a nawet namiocie czy łodzi, kamperze polecane są telewizory zasilane napięciem 12 V z akumulatora. Tam gdzie jest zasięg sieci internetowej sprawdzi się smartfon i tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory

Telewizory mini-LED i OLED premium

2023-04-27

Telewizory mini-LED i OLED stały się wyróżnikiem jakości obrazu w telewizorach premium, szczególnie przy odtwarzaniu filmów w wersji HDR z Dolby Vision. Charakteryzują się też funkcjami istotnymi przy oglądaniu sportu i niezbędnymi dla graczy. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Telewizory 4K ULTRA HD

Telewizory 4K ULTRA HD do kina domowego

2023-02-25

Użytkownicy doceniają, że obraz i dźwięk na dużym ekranie są jak w kinie. Warto sprawdzić przed kupnem telewizora, jakie są funkcje w telewizorze podnoszące jakość obrazu 4K HDR przy odtwarzaniu filmów z serwisów VoD. Ceny telewizorów do kina domowego są bardzo zróżnicowane, zależne od rodzaju panelu i wyposażenia telewizora. (Fot. Toshiba)

Czytaj więcej...
Najnowsze telewizory i wyświetlacze

Najnowsze telewizory i wyświetlacze na CES 2023

2023-01-25

W Las Vegas na konferencjach producentów sprzętu RTV i stoiskach zaprezentowano nowości w sprzęcie RTV, jakie zobaczymy w sklepach, w tym roku. Atrakcyjne były też prototypy, które pokazują najciekawsze trendy rozwojowe wśród wyświetlaczy. Wizytówką możliwości technologicznych producentów telewizorów były duże ekrany – do 100 cali, wykonywane w różnych technikach. (Fot. CES)

Czytaj więcej...
Duże ekrany

Duże ekrany – sport, kino i gry

2022-10-28

Duże ekrany to telewizory przede wszystkim 8K, których obraz powyżej 65 cali jest najlepszy ze względu na większą rozdzielczość matrycy. Warto też zwrócić uwagę na telewizory 4K i telewizory laser TV z największymi ekranami nawet do 120 cali, które są atrakcyjne cenowo. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Telewizory Ultra HD 4K

Telewizory Ultra HD 4K do oglądania sportu

2022-08-26

Oglądanie sportu na dużym ekranie dostarcza większych emocji. Duża liczba kanałów sportowych i płatnych aplikacji, sprawia, że przy zakupie telewizora warto sprawdzić jak powinien mieć funkcje i parametry, aby obraz był najlepszej jakości.

Czytaj więcej...
Telewizja

Telewizja czy aplikacje VoD na wakacjach?

2022-07-01

Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie. Do wyboru mamy telewizję naziemną, satelitarną. W podróży najlepiej się sprawdza smartfon, tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket