Pralki ładowane od frontu mogą mieć różne gabaryty. O ile ich wysokość jest najczęściej podobna i wynosi ok. 85 cm, o tyle głębokość pralek dostępnych na rynku jest różnorodna. Modele o niewielkiej głębokości określane są mianem pralek slim. Czym się one charakteryzują i jaką pralkę slim wybrać?
Czytaj więcej...
Trudno sobie wyobrazić dziś gospodarstwo domowe bez pralki automatycznej. Do tych najpopularniejszych należą obecnie modele ładowane od frontu o standardowych wymiarach. Są one w stanie w jednym cyklu uprać 10-, a nawet 14-kilogramowy załadunek. Jaką pralkę automatyczną wybrać, aby jak najlepiej spełniła swoje zadanie?
Czytaj więcej...
Na rynku AGD pojawia się coraz więcej modeli „inteligentnych”, wyposażonych w moduły komunikacji bezprzewodowej i łączących się zdalnie z użytkownikiem, a dokładniej – jego urządzeniem mobilnym. Jakie funkcje i możliwości ma sprzęt w wersji „smart”? Jak możemy go obsługiwać?
Czytaj więcej...
W pralce czy zmywarce standardową metodą aplikacji detergentów jest umieszczenie ich w specjalnej szufladzie lub przegródkach. Jednak skuteczniejszym i nowocześniejszym rozwiązaniem jest ich dozowanie za pomocą specjalnych rozwiązań automatycznych i aplikatorów.
Czytaj więcej...
Różnorodne funkcje i rozwiązania techniczne stosowane w dużym AGD pozwalają zachować higieniczną czystość w domu, zapewnią optymalne warunki do długiego przechowywania żywności czy też zwiększają komfort prania oraz zmywania. (Fot. Samsung)
Czytaj więcej...
Pralkosuszarki, a więc modele „2 w 1”, są szczególnie polecane w tych gospodarstwach domowych, w których nie ma miejsca na instalację dwóch urządzeń jednocześnie, a domownicy chcą połączyć wygodny proces prania z suszeniem. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni model pralkosuszarki warto przyjrzeć się bliżej rozmaitym konstrukcjom, funkcjom i parametrom technicznym, jakimi charakteryzują się te urządzenia.
Czytaj więcej...
Tym razem przyjrzymy się jednemu z najbardziej niepozornych, ale bardzo ważnych parametrów pracy urządzeń, jakim jest poziom wytwarzanego hałasu. Dźwięki wytwarzane przez AGD nie muszą być uciążliwe. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki. Urządzenia powinny być zaawansowane technicznie, wyposażone w odpowiednie podzespoły, a ponadto prawidłowo podłączone, ustawione i wypoziomowane.
Czytaj więcej...
Bardzo istotne w wypadku pralki jest jej prawidłowe przyłączenie do źródeł wody i energii elektrycznej oraz montaż. Dotyczy to zresztą praktycznie wszystkich urządzeń pralniczych, a nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogłoby wydawać.
Czytaj więcej...
Wybierając pralkę warto mieć na uwadze jej walory użytkowe oraz ciekawe rozwiązania i funkcje, które umilą i usprawnią pracę z tymi urządzeniami i oszczędzą jakże ważną dla wszystkich energię i czas.
Czytaj więcej...
Po zainstalowaniu sprzętu nie należy zapominać o jego właściwej eksploatacji.Aby pralka służyła nam przez długi czas, a tkaniny były czyste i pachnące, należy przestrzegać kilku prostych, ale ważnych zasad. Nadrzędna z nich jest ta, że tylko stałe i dokładne czyszczenie oraz konserwacja mogą zapewnić komfort i długowieczność urządzeń.
Czytaj więcej...
Profesjonalnie zaprojektowane urządzenia skonstruowane są tak, aby ułatwić codzienną pracę z nimi i wyeliminować zbędną regulację funkcji i składowych programu prania. Można wręcz stwierdzić, że programy automatyczne zrewolucjonizowały rynek pralniczy. Stały się nieocenionym udogodnieniem, oszczędnością czasu, a także energii i detergentów.
Czytaj więcej...
Pralka powinna nie tylko zapewniać skuteczne pranie ubrań, ale również oszczędzać wodę i energię elektryczną. O tym, jaką ilość energii zużywa urządzenie podczas standardowej pracy informują nas etykiety efektywności energetycznej. Zgodnie z przepisami każda pralka powinna być opatrzona etykietą, która w sposób widoczny, a przede wszystkim jasny i zrozumiały dla konsumenta, poinformuje o jej podstawowych parametrach.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket