Artykuły

Strategia rozwoju

Strategia rozwoju 2023+

2022-01-24

Grupa Polsat Plus, której założycielem i największym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz, rozbudowuje swoją strategię multiplay o produkcję i sprzedaż czystej energii. W ramach strategii 2023+ będą rozwijane kluczowe segmenty – telekomunikacja pod marką Plus, treści pod marką Polsat oraz nowy segment – Czysta Energia.

Czytaj więcej...
Co zrobić ze zużytą

Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego?

2021-11-22

To już 3. edycja publicznej kampanii edukacyjnej „Już nie świeci? Oddaj do elektrośmieci” realizowana przez firmę ElektroEko.

Czytaj więcej...
Etykiety energetyczne

Etykiety energetyczne dla oświetlenia

2021-09-27

Nowe etykiety energetyczne na pralkach, pralkosuszarkach, chłodziarkach, zamrażarkach czy zmywarkach są widoczne w sklepach już od 1 marca br. Od 1 września br. są widoczne także na lampach i nowoczesnych źródłach światła, które zostały przebadane zgodnie z zasadami nowej klasyfikacji.

Czytaj więcej...
Członkiem

Członkiem Cordless Alliance System

2021-09-27

Zasilanie akumulatorowe cieszy się coraz większą popularnością. Marka Scangrip wprowadziła do swojej oferty oświetlenie wykorzystujące uniwersalne akumulatory Cordless Alliance System.

Czytaj więcej...
Biuletyn informacyjny

Biuletyn informacyjny grupy

2021-08-10

Już od pięciu lat grupa Asekol dba o przetwórstwo elektroodpadów w Polsce. Rocznica ta zbiegła się z wydaniem przez nią pierwszego biuletynu informacyjnego.

Czytaj więcej...
Rozwija OZE

Rozwija OZE we współpracy z Energą

2021-07-04

Nowa spółka Energa Green Development zajmie się rozwojem lądowych odnawialnych źródeł energii w zintegrowanej grupie Orlen. Podmiot będzie odpowiedzialny zarówno za przygotowywanie projektów, jak też nadzór nad ich budową.

Czytaj więcej...
Wymień

Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia

2021-07-04

19 czerwca 2021 r. w Skierniewicach przy ul. Rawskiej 58 (parking żłobka miejskiego Iskierka) odbyła się już 11. edycja akcji pod hasłem „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia”, organizowanej przez firmy REMONDIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM.

Czytaj więcej...
Branża cyfrowa:

Branża cyfrowa: sektor nowych technologii staje się liderem zrównoważonego rozwoju w Polsce

2021-06-15

Aby dokonała się ta trwała zmiana w podejściu do produktów i ekoprojektowania potrzebne są nie tylko ramy prawne, ale również poszerzanie świadomości społecznej i dodatkowe zachęty dla konsumentów, aby wybierali oni produkty trwalsze i przyjazne środowisku – wskazywał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji Związku Cyfrowa Polska na temat zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli przedstawiciele polskiego sektora nowych technologii.

Czytaj więcej...
Wiosenne

Wiosenne E-Porządki

2021-05-31

Czy wiecie, że statystyczny Polak chowa w swojej szafie co najmniej dwa nieużywane telefony komórkowe? Zgodnie z badaniem firmy Digital Care „Smart Barometr, czyli Polacy i ich smartfony” 62 proc. respondentów posiadało łącznie trzy smartfony – jeden do użytku, a dwa w szufladzie „na zapas”.

Czytaj więcej...
Odpowiada na 100 pytań

Odpowiada na 100 pytań o fotowoltaikę

2021-05-23

Odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań o fotowoltaikę znalazły się w najnowszym poradniku, który Tauron przygotował dla swoich klientów. Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej. Poradnik można pobrać ze strony tauron.pl/ebook.  

Czytaj więcej...
Już 30 pojemników

Już 30 pojemników na ulicach Sosnowca

2021-03-03

Mieszkańcy Sosnowca mogą łatwiej pozbyć się małogabarytowego sprzętu RTV i AGD, wrzucając go do specjalnych pojemników. Do tej pory w mieście było ich tylko 10. Jednak dzięki nowemu porozumieniu między urzędem miasta i spółkami z grupy REMONDIS w styczniu 2021 r. liczba pojemników wzrosła o kolejne 20.

Czytaj więcej...
Blisko 90 tys.

Blisko 90 tys. mikroinstalacji w sieci

2021-02-24

Już prawie 90 tys. mikroinstalacji pracuje w sieci Energi Operatora, należącej do grupy kapitałowej Orlen, wedle stanu na koniec 2020 r. Mimo trudności związanych z pandemią ubiegły rok był pod względem przyłączonych tego typu źródeł rekordowy.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket