Artykuły

Wi-Fi i nowe możliwości

Wi-Fi i nowe możliwości

2017-01-30

Innowacyjne rozwiązania techniczne wykorzystujące w kamerach łącze Wi-Fi znajdą zastosowanie w biurach, domach i w przestrzeni publicznej. Zaawansowane rozwiązania, przystosowane do dzisiejszych standardów łączności, oferują nowe metody bezprzewodowej komunikacji wizualnej, przydatne w codziennym życiu. W ten sposób wypełnia się lukę między tradycyjnymi kamerami wideo, które oferują doskonałą jakość obrazu przy ograniczonych możliwościach komunikacyjnych, a smartfonami, które zapewniają doskonałą komunikację, ale pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o jakość rejestrowanego obrazu.

Czytaj więcej...
Akcesoria

Akcesoria i kamery sportowe

2017-01-27

Bez wątpienia sporty ekstremalne należą do najbardziej widowiskowych dziedzin. Z tego powodu aż same proszą się o uwiecznienie. Oczywiście, aby jak najlepiej oddać wrażenia, powinno to się odbywać z perspektywy pierwszej osoby.

Czytaj więcej...
Kamery i ich funkcje

Kamery i ich funkcje

2017-01-27

Oprócz sprawdzenia parametrów obiektywu i przetwornika warto sprawdzić możliwości funkcyjne kamer, które pozwolą filmować w różnych warunkach i współpracować z różnymi urządzeniami.

Czytaj więcej...
Dźwięk wielokanałowy

Dźwięk wielokanałowy lub stereo

2017-01-27

Wbudowany w kamerze mikrofon stereo jest standardem, a kamery wyższej klasy mogą nagrywać w układzie 5.1, przy pomocy mikrofonów czterokanałowych wbudowanych lub zewnętrznych.

Czytaj więcej...
Przetworniki i zapis obrazu

Przetworniki i zapis obrazu

2013-01-27

Powszechnie stosuje się w kamerach amatorskich przetworniki CMOS BSI, które wyparły starszej generacji CCD. Zwiększenie czułości przetworników CMOS, czyli zdolności kamery do filmowania przy niedostatecznym oświetleniu, uzyskano przez takie przekonstruowanie przetwornika CMOS, by światło z obiektywu padało na elementy światłoczułe bezpośrednio, czyli najkrótszą drogą.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket