Samsung z modułem Wi-Fi

Samsung oferuje klientom sprzęt chłodniczy do zabudowy, który dzięki modułowi wi-fi oraz łączności z aplikacją SmartThings oszczędza do 15 proc. energii. To tak, jakby lodówka przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu.

Oferując te rozwiązania w lodówkach i zamrażarkach, Samsung wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów, którzy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom chcą w prosty sposób oszczędzać swoje zasoby. Kuchnia nieraz nazywana jest sercem domu. To miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu – gotując, sięgając do lodówki po coś do picia czy ulubioną przekąskę. Chłodziarka, aby zachować świeżość produktów, musi pracować cały czas i być podłączona do prądu. Samsung wprowadził na rynek przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie.

Wybrane sprzęty chłodnicze Samsunga zostały wyposażone w moduł wi-fi, który umożliwia podłączenie aplikacji SmartThings. Aby oszczędzać do 15 proc. energii, w aplikacji jednym przyciskiem włączamy tryb AI Energy Mode. W tym trybie urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka czy zamrażarka zapamiętują, jak często je otwieramy, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną. W module AI Energy, poza możliwością włączenia trybu AI Energy Mode, możemy monitorować miesięczne, tygodniowe, dzienne, godzinowe zużycie energii wszystkich podłączonych sprzętów. Ponadto aplikacja SmartThings oblicza przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczenia założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej, i zmieniać przyzwyczajenia. Jednym z nich może być zapominanie o zamykaniu lodówki, co powoduje duże straty energii. Dzięki aplikacji SmartThings powiadomienie o otwartych drzwiach lodówki dostaniemy na smartfon, smartwatch lub telewizor. Prosto, wygodnie i energooszczędnie.

Samsung
2024-04-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket