Artykuły

Sport

Sport na dużym ekranie telewizora

2024-05-29

Imprezy sportowe są bardzo emocjonujące, gdy oglądamy je na dużym ekranie telewizora, nawet powyżej 65 cali. Do wyboru mamy ekrany LCD LED, QLED, mini-LED i OLED. W artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora do oglądania sportu. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach telewizyjnych

2024-05-29

Ten rok obfituje w duże imprezy sportowe. Oglądanie transmisji na żywo z wydarzeń piłkarskich, siatkarskich, tenisowych, lekkoatletycznych i wielu innych przyciąga rzesze widzów. Warto poznać źródła najlepszych kanałów sportowych i sposoby ich oglądania. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory do 55 cali

Telewizory do 55 cali w różnych zastosowaniach

2024-03-27

Telewizor w naszych domach jest standardem, a wiele gospodarstw domowych posiada drugi odbiornik o przekątnej do 55 cali. Są one najchętniej kupowane do mniejszych pokoi czy do domków letniskowych, ale także jako wyposażenie pokoi hotelowych. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Co nowego w telewizji

Co nowego w telewizji DVB-T2/HEVC?

2024-03-27

Kupno odbiornika DVB-T2/HEVC to najtańszy sposób na odbieranie telewizji naziemnej bez zmiany telewizora. Dzięki niewielkiemu set top boksowi starszy telewizor może posłużyć przez wiele lat jako drugi w domu czy na działce. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory mini-LED

Telewizory mini-LED coraz większe i lepsze

2024-01-26

Najnowszym trendem, potwierdzonym na CES 2024, jest produkcja bardzo dużych ekranów mini-LED, nawet do 115 cali, które będą konkurować z laserowymi telewizorami i projektorami jakością obrazu, a w wypadku mniejszych przekątnych z OLED-mi. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Monitoring pogody

Monitoring pogody i jakości powietrza

2023-12-04

Ponad połowa ludzi reaguje na zmiany pogody gorszym samopoczuciem. Dobremu nastrojowi sprzyjają słoneczna pogoda, stabilne ciśnienie atmosferyczne, niezbyt duża wilgotność powietrza, umiarkowana temperatura. Aktualne warunki pogodowe możemy sprawdzić za pomocą stacji. (Fot. Camry)

Czytaj więcej...
Telewizory

Telewizory dla graczy

2023-10-29

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są już zbliżone do monitorów gamingowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach

2023-10-29

Oglądanie transmisji sportowych na żywo cieszy się bardzo dużą popularnością. Najwięcej widzów przyciąga rywalizacja zawodników na boiskach piłkarskich, siatkarskich, kortach tenisowych i wielu innych. Aby je oglądać, trzeba korzystać z ofert platform cyfrowych, które kupują prawa do ich transmisji. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory premium 4K Ultra HD

Telewizory premium 4K Ultra HD do 65 cali

2023-09-02

Telewizory premium kojarzą się z dużymi przekątnymi – powyżej 65 cali, a przy tym są one bardzo drogie. Wśród cieszących się największą popularnością telewizorów 55- i 65-calowych znajdziemy modele 4K Ultra HD bardzo dobrze wyposażone w rozsądnej cenie. Do najlepiej wyposażonych ze względu na zastosowane podzespoły należą telewizory do gier, kina domowego i sportu. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT

Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT – najlepsza oferta programowa

2023-08-31

Dekodery satelitarne oraz OTT oferowane są przede wszystkim przez platformy cyfrowe. Możliwość korzystania z największej oferty kanałów telewizyjnych na żywo oraz filmów z największych serwisów, jak Netflix czy Disney+ przyciąga klientów. W tym roku, praktycznie niema nowości sprzętowych, ale aktualizacje oprogramowania wprowadzają nowe funkcje. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja mobilna

Telewizja mobilna na wakacje

2023-06-29

Czas wakacji to podróże i wypoczynek. Przy gorszej pogodzie warto mieć możliwość oglądania telewizji. W domkach letniskowych, a nawet namiocie czy łodzi, kamperze polecane są telewizory zasilane napięciem 12 V z akumulatora. Tam gdzie jest zasięg sieci internetowej sprawdzi się smartfon i tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja laserowa

Telewizja laserowa – obraz jak w kinie

2023-06-29

Telewizory laser TV to nie tylko wielki ekran, ale i jakość obrazu. Kupujący znajdzie w ofercie zestawy zawierające projektor i ekran przeznaczone do oglądania filmów, sportu czy gier, a także do zastosowań profesjonalnych, np. prezentacji. Tak jak w telewizorze wyposażone są one w tuner DVB-T2/HEVC. (Fot. Hisense)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket