Artykuły

Zasilanie urządzeń mobilnych

Zasilanie urządzeń mobilnych

2024-03-27

Powszechność złącza USB-C bardzo ułatwiła zasilanie urządzeń mobilnych. W zeszłym roku port ten zawitał nawet do smartfonów marki Apple, które dość długo wzbraniało się przed wykorzystaniem rynkowego standardu. Taką reakcję wymusiły oczywiście regulacje wprowadzone przez UE. Dzięki temu wybór ładowarki, przewodu zasilającego czy powerbanku jest znacznie łatwiejszy. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Popularne prezenty

Popularne prezenty komunijne

2024-03-27

Sezon komunijny to okres wzmożonego zainteresowania elektroniką konsumencką, która może być znakomitym prezentem z tej okazji. Kilka lat temu popularne były rowery, aparaty czy zegarki. Dziś coraz częściej wybieramy takie prezenty jak hulajnogi elektryczne, smartwatche czy telefony. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Akcesoria

Akcesoria do urządzeń mobilnych

2024-01-26

Współczesne smartfony to w zasadzie kieszonkowe komputery. Niektóre możliwości tych urządzeń możemy wykorzystać jeszcze lepiej dzięki dodatkowym akcesoriom, które będą przydatne także w nowoczesnych notebookach czy konsolach do gier. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Szybkie ładowarki

Szybkie ładowarki – do telefonów i nie tylko

2023-04-28

Wydajność baterii to element, na który wciąż narzekamy w naszych telefonach, zwłaszcza osoby, które pamiętają urządzenia potrafiące pracować nawet tydzień bez ładowania. Dziś problem ten możemy częściowo ominąć, korzystając z szybkich ładowarek. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Zasilanie w terenie

Zasilanie w terenie – powerbanki

2023-01-24

Współczesne powerbanki nie służą już tylko do ładowania telefonów. Port USB jest na tyle uniwersalnym standardem, że jest powszechnie wykorzystywany przez urządzenia elektroniczne. Nowoczesne modele mogą zasilać nawet laptopy czy pozwolą na rozruch auta. Warto więc przyjrzeć się powerbankom dostępnym na rynku. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Szybkie

Szybkie ładowanie urządzeń mobilnych

2022-08-28

Znaczne zwiększenie pojemności akumulatorów w smartfonach przyczyniłoby się do wzrostu ich masy oraz rozmiarów. Chcąc zaoferować klientom komfort pracy z dala od gniazdka, producenci w urządzeniach mobilnych powszechnie stosują standardy szybkiego ładowania, dzięki którym często wystarczy nawet kilkadziesiąt minut, żeby w znacznym stopniu uzupełnić energię akumulatora.

Czytaj więcej...
Akcesoria do urządzeń mobilnych

Akcesoria do urządzeń mobilnych

2022-01-24

Zakup wymarzonego telefonu to nie wszystko, warto dobrać do niego niezbędne akcesoria, które pozwolą na wykorzystanie wszystkich jego funkcji. Z roku na rok możliwości telefonów zwiększają się i już dziś są one w stanie zastąpić np. konsole do gier czy nawet tradycyjnego „peceta”.

Czytaj więcej...
Słuchawki Bluetooth

Słuchawki Bluetooth dla aktywnych

2022-01-23

Moda na aktywny wypoczynek sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na uprawianiu sportu w terenie, w domu, na siłowni czy basenie. Przy wielogodzinnym treningu czas umili muzyka ze słuchawek Bluetooth. Do tego celu najlepiej nadają się lekkie słuchawki bezprzewodowe nauszne, douszne i dokanałowe. (Fot. Creative)

Czytaj więcej...
Technologia 5G

Technologia 5G w praktyce

2021-08-28

Wprowadzenie łączności 5G oraz jej coraz szersza adaptacja to o becnie jeden z motorów napędowych rynku telefonii komórkowej. W praktyce jednak początkowo korzyści z jej zastosowania mogą być mało odczuwalne, bowiem dla wielu osób ju ż 4G oferuje prędkość w pełni wystarczającą do komfortowego korzystania z sieci.

Czytaj więcej...
Rozwiązania i funkcje

Rozwiązania i funkcje w smartfonach

2021-06-24

Rynek smartfonów co roku znacznie się rozwija, na czym najbardziej zyskują modele ze średniej półki cenowej, w których znajdziemy coraz wydajniejsze procesory, lepsze aparaty i bardziej zaawansowane wyświetlacze. Modele flagowe oferują zaś bezkompromisową jakość i są najlepszym wyborem, jeśli nie lubimy częstych zmian telefonu, ponieważ przez długi czas zapewniają bardzo dobry komfort użytkowania.

Czytaj więcej...
Zasilanie

Zasilanie urządzeń mobilnych

2021-04-24

Szybkie ładowanie w smartfonach stało się standardem, Wynika ono m.in. ze stosowania akumulatorów o dużej pojemności. Dlatego warto wyposażyć się w powerbank czy ładowarkę, które pozwolą z niego korzystać, tym bardziej że coraz częściej zasilaczy nie znajdziemy w pakiecie ze smartfonem.

Czytaj więcej...
Standardy zasilania

Standardy zasilania urządzeń mobilnych

2020-06-26

Ostatnie lata doprowadziły do pewnej unifikacji w zakresie zasilania komputerów, smartfonów, tabletów i innych sprzętów mobilnych. Dla klientów to duża zaleta, ponieważ przy pomocy jednej ładowarki możliwe jest ładowanie kilku różnych urządzeń.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket