Artykuły

Amplitunery wielokanałowe

Amplitunery wielokanałowe – dźwięk na każdą okazję

2023-10-29

Amplitunery wielokanałowe to funkcjonalne i wszechstronne urządzenia wyposażone w rozmaite funkcje umożliwiające odtwarzanie muzyki z wielu źródeł, od stereo po dźwięk surround ścieżek filmowych. (Fot. Arcam)

Czytaj więcej...
Wzmacniacze zintegrowane

Wzmacniacze zintegrowane – klasyka i funkcjonalność

2023-04-27

Klasyczny zestaw do odsłuchu muzyki stereo to wzmacniacz zintegrowany oraz para kolumn głośnikowych. Wybór wzmacniacza nie jest prosty, ponieważ różnią się one konstrukcją, a ich ceny są zróżnicowane w zależności od użytych materiałów i podzespołów. (Fot. TAGA Harmony)

Czytaj więcej...
Multiroom

Multiroom – muzyczne emocje w całym domu

2022-11-12

System multiroom można budować w oparciu o urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z łączy bezprzewodowych. Strefy i podstrefy możemy tworzyć w oparciu o system jednego producenta lub urządzenia różnych producentów tego samego standardu np. DTS Play-Fi. W zależności od potrzeb dźwięk w pomieszczeniu może być mono, stereo lub wielokanałowy 5.1. (Fot. Denon)

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – dźwięk jak kinie

2022-07-02

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element systemu surround, który wraz z kolumnami nagłośni pokój z telewizorem, a także drugi pokój stereo. Przy jego wyborze wart zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
Wzmacniacze

Wzmacniacze i amplitunery stereo

2022-03-03

Klasyczny zestaw do odsłuchu muzyki stereo to wzmacniacz lub amplituner oraz para kolumn głośnikowych. Wybór wzmacniacza nie jest prosty, ponieważ różnią się one konstrukcją, a ich ceny są zróżnicowane od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Amplituner to dobre rozwiązanie dla miłośników radia z solidnym wzmacniaczem, do którego dołączymy np. odtwarzacz CD.

Czytaj więcej...
Systemy stereo

Systemy stereo jedno i wielosegmentowe

2021-12-22

Systemy stereofoniczne są nadal popularne wśród entuzjastów dobrego brzmienia, przede wszystkim w odtwarzaniu muzyki, np. z płyt CD czy gramofonów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również do odtwarzania stacji radiowych FM i DAB+. Dużą wygodą przy ich wyborze jest proponowanie różnych zestawów głośnikowych przez dystrybutorów. Wystarczy odsłuch, aby zdecydować czy zaproponowany zestaw nam odpowiada.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – centrum domowej rozrywki

2021-09-23

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto, zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
Nagłośnienie w wersji

Nagłośnienie w wersji stereo

2021-05-22

Choć stereofoniczny system audio sprawdzi się głównie do odtwarzania muzyki z wielu rozmaitych źródeł analogowych i cyfrowych, to jednak może również zostać wykorzystany np. do nagłośnienia odbiornika telewizyjnego. Ze względu na dużą uniwersalność, prostotę instalacji i konfiguracji zestawy stereo cieszą się dużą popularnością. Centralnym punktem systemu dwukanałowego może być wzmacniacz zintegrowany lub amplituner.

Czytaj więcej...
Odtwarzacze sieciowe

Odtwarzacze sieciowe – muzyka prosto z Internetu

2021-03-18

Odtwarzanie audio prosto z sieci to bardzo wygodne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników decyduje się właśnie na ten sposób korzystania z cyfrowej muzyki. Ogromną bazę nagrań, które możemy odtwarzać dzięki łączności z Internetem, skrywają serwisy streamingowe.

Czytaj więcej...
Odtwarzacze multimedialne wideo 4K

Odtwarzacze multimedialne wideo 4K

2020-12-04

Coraz więcej jest telewizorów Ultra HD 4K o dużych przekątnych – powyżej 55 cali. Są one drogie, ale można nabyć tańszy model i dokupić dobry odtwarzacz multimedialny 4K. To także bardzo dobre rozwiązanie dla zwolenników projektorów w kinie domowym.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket