REMONDIS Electrorecycling we współpracy z organizacją odzysku ELECTRO-SYSTEM nieustannie pracuje nad realizacją projektów edukacyjnych wspierających system zbierania elektroodpadów, które są ułatwieniem dla użytkowników sprzętów. W ramach programu eko-PROFIT zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do projektu ekoGospodynie.
Czytaj więcej...
Asekol PL Organizacja Odzysku Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań, realizuje swoje statutowe obowiązki w Polsce od 2015 roku. Jednym z kluczowych zadań organizacji jest edukacja ekologiczna, którą Asekol prowadzi poprzez lokalne akcje zbiórkowe i konkursy ogólnopolskie. Cel jest jeden – budowanie świadomości ekologicznej i przekazywanie wiedzy na temat prawidłowego postępowania z odpadami.
Czytaj więcej...
„Moje miasto bez elektrośmieci” to największy w Polsce program łączący zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z edukacją ekologiczną. Realizowany jest nieprzerwanie od 12 lat przez ElektroEko – największą w Polsce organizację odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Czytaj więcej...
Unia Europejska opracowała zharmonizowane ramy regulacyjne na potrzeby postępowania z wprowadzanymi na teren Unii bateriami w całym cyklu ich życia. Podstawą tych ram jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1542 w sprawie baterii i zużytych baterii, zmieniające dyrektywę 2008/98/ WE i rozporządzenie (UE) 2019/1020 oraz uchylające dyrektywę 2006/66/WE.
Czytaj więcej...
Według najnowszego raportu „Global E-waste Monitor 2024” w roku 2022 wytworzono na całym świecie 62 mld kg elektrośmieci. To tak, jakby ustawić wzdłuż równika Ziemi 1,55 miliona ciężarówek wypełnionych elektroodpadami!
Czytaj więcej...
W Centrum Elektroekologii w Warszawie odbył się w weekend niezwykły hackathon, w ramach którego młodzi ludzie mieli szansę zaprezentować swoje pomysły na zwiększenie liczby oddawanych elektrośmieci wśród swoich rówieśników.
Czytaj więcej...
Podczas pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Technologii Recyklingu i Odzysku Materiałowego Surowców – „Recykling Tech” firmy Asekol Pl i Enviropol Pl zaprezentowały swoje najnowsze produkty.
Czytaj więcej...
Kilka dni przed przypadającym w październiku Międzynarodowym Dniem bez Elektrośmieci w salach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie miała miejsce konferencja poświęcona temu ważnemu wydarzeniu. W dobie ocieplania się klimatu warto bowiem szczególnie mediom przybliżyć problem związany z ochroną środowiska oraz mającymi na nią niebagatelny wpływ elektroodpadami.
Czytaj więcej...
Wprowadzenie regulacji dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w Polsce było istotnym krokiem w kierunku bardziej odpowiedzialnego gospodarowania odpadami i ochrony środowiska. To, co wydarzyło się w 2005 roku, stanowiło punkt zwrotny w zarządzaniu odpadami elektronicznymi, gdyż zmieniło zarówno zasady funkcjonowania rynku, jak i obowiązki producentów oraz importerów sprzętu.
Czytaj więcej...
Polska Korporacja Recyklingu z Lublina to nie tylko jeden z największych, ale przede wszystkim najnowocześniejszy w Polsce zakład przetwarzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach działań związanych z ZSEE firma od lat stawia sobie za główne cele jakość oraz innowacyjność.
Czytaj więcej...
System zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Z jednej strony odpowiedzialność spoczywa na producentach i importerach, a z drugiej na gminach.
Czytaj więcej...
Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt edukacyjno-ekologiczny adresowany do młodego pokolenia. Projekt porusza problematykę elektroodpadów, a przekazuje ją podczas organizowanych wydarzeń ekologicznych i e-lekcji przyrody na kanale YouTube Eco Studio, a także w innych mediach społecznościowych.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket