Czym powinien się charakteryzować dobry system audio? Oprócz brzmienia i funkcji dopasowanych do potrzeb użytkownika z pewnością dla wielu liczą się również wzornictwo i jakość wykonania.
Czytaj więcej...
Jakie są cechy dobrych kolumn głośnikowych? Z pewnością powinny one charakteryzować się dobrej jakości brzmieniem. Na to składa się jednak wiele istotnych czynników, takich jak wykorzystywane przetworniki czy typ obudowy. Równie ważne z punktu widzenia użytkownika jest wzornictwo kolumn głośnikowych.
Czytaj więcej...
Podstawowym zadaniem „empetrójki” czy „empeczwórki” jest oczywiście odtwarzanie plików multimedialnych zmagazynowanych w pamięci wewnętrznej urządzenia lub na karcie pamięci (o ile odtwarzacz został wyposażony w czytnik kart), ale to tylko jedna z wielu dostępnych funkcji w tego typu urządzeniach.
Czytaj więcej...
Wśród dostępnych modeli odtwarzaczy osobistych możemy znaleźć najróżniejsze konstrukcje, i to nie tylko jeśli chodzi o design czy kolorystykę. Różnią się one m.in. wykorzystywanym wyświetlaczem, zarówno jeśli chodzi o jego wymiary, jak i rodzaj.
Czytaj więcej...
Wśród dostępnych na rynku modeli ze stacją dokującą znajdziemy zarówno tańsze, za kilkaset złotych, jak i droższe, hi-endowe konstrukcje. Różnica w cenie nie jest jedynie odzwierciedleniem dostępnych funkcji czy rozwiązań technicznych w nich zastosowanych, ale również brzmienia, jakie z ich wykorzystaniem możemy uzyskać.
Czytaj więcej...
Stacje dokujące do urządzeń mobilnych firmy Apple mają jeden z dwóch rodzajów złączy dokujących: 30-pinowe oraz 8-pinowe (tzw. złącze Lightning).
Czytaj więcej...
Podstawowym zadaniem dyktafonów jest zapis dźwięku. Może on jednak odbywać się w różnych trybach i formatach. Nagrywanie sygnału audio może być ponadto w różny sposób aktywowane, np. głosem.
Czytaj więcej...
W dyktafonach cyfrowych tworzone podczas nagrywania pliki są odpowiednio nazywane i katalogowane. Pliki te są umieszczane zwykle osobno od pozostałych, np. muzyki w formacie MP3.
Czytaj więcej...
Charakterystyka kierunkowa zależy od obudowy mikrofonu i jest wykresem, prezentującym stosunek skuteczności wyznaczonej dla danego kąta padania sygnału dźwiękowego na mikrofon do maksymalnej możliwej do uzyskania skuteczności.
Czytaj więcej...
Pierwsze „dynamiki” powstały już w pierwszej połowie XIX w. Uważa się, że wynalazcami tej odmiany mikrofonu byli W. C. Wenete i A. C. Thuras z firmy Bell Labs, którzy opatentowali swoje rozwiązanie w 1931 r.
Czytaj więcej...
Dźwięk może być odtwarzany bezprzewodowo również w systemach multiroom. Tego typu systemy możemy zaliczyć do tzw. zdecentralizowanych, w których poszczególne wzmacniacze strefowe znajdują się najczęściej w każdym z nagłaśnianych pomieszczeń tworzących poszczególne strefy odtwarzania.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket