Artykuły

Ekologiczne i wydajne

KOSIARKI ELEKTRYCZNE

Ekologiczne i wydajne koszenie elektryczne

2020-03-12

Na rynku znajdziemy dużą ofertę kosiarek elektrycznych. Są one doceniane przede wszystkim za łatwość obsługi. W porównaniu do maszyn spalinowych ich konserwacja jest znacząco ograniczona, a w wydaniu z zasilaniem akumulatorowym oferują również swobodę pracy. 

Czytaj więcej...
Szlifierki do obróbki

SZLIFIERKI

Szlifierki do obróbki powierzchni płaskich

2020-03-11

Do szlifowania rozmaitych powierzchni w celu ich wygładzenia czy usunięcia starszych warstw z farby lub lakieru w pracach remontowanych można używać szlifierek taśmowych, mimośrodowych i oscylacyjnych. (Fot. Makita)

Czytaj więcej...
Promienniki w różnych

PROMIENNIKI

Promienniki w różnych zastosowaniach

2020-03-10

Grzejniki nazywane popularnie promiennikami mają wiele zalet w porównaniu z nagrzewnicami nadmuchowymi. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie od ogrzewania małych pomieszczeń, warsztatów do prac remontowo-budowlanych. 

Czytaj więcej...
Precyzja w warsztacie

NARZĘDZIA DYNAMOMETRYCZNE

Precyzja w warsztacie i nie tylko

2020-03-09

Połączenia różnych elementów muszą być dokręcone z określoną siłą. Wbrew obiegowym przekonaniom zbyt mocne dokręcenie śruby czy nakrętki nie jest korzystne i może je po prostu uszkodzić. Dlatego tak ważne jest posługiwanie się narzędziami dynamometrycznymi. (Fot. Wera)

Czytaj więcej...
Szczypce i nożyce

NARZĘDZIA RĘCZNE

Szczypce i nożyce do przewodów oraz drutów

2019-12-09

Jednymi z najpopularniejszych narzędzi używanych przez elektryków, elektroników i mechaników są szczypce i nożyce o różnych funkcjach: cięcia, przytrzymywania, profilowania kabli i drutów.

Czytaj więcej...
Wkręcanie i wiercenie

WKRĘTARKI

Wkręcanie i wiercenie w domu i nie tylko

2019-12-09

Wkrętarki i wiertarkowkrętarki należą do najpopularniejszych elektronarzędzi. Przydają się nie tylko przy skręcaniu mebli, ale również z powodzeniem zastąpią tradycyjne wiertarki o małej mocy. Są przy tym znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.

Czytaj więcej...
Rozłupywanie

ŁUPARKI I ROZDRABNIARKI

Rozłupywanie i rozdrabnianie drewna

2019-10-07

Podczas przydomowych prac, zwłaszcza jesienną porą, przydatne mogą okazać się takie maszyny jak łuparka czy rozdrabniarka. Ta pierwsza wyręczy nas w rąbaniu drewna, które może na zimę przydać się na opał czy też do kominka. Druga ułatwi pracę zwłaszcza podczas pielęgnacji ogrodowej przestrzeni. Pozwoli szybko i bez większego wysiłku pozbyć się nadmiaru gałęzi, zdrewniałych łodyg czy korzeni.

Czytaj więcej...
Latarki i lampy

OŚWIETLENIE

Latarki i lampy w różnych zastosowaniach

2019-10-07

Przenośne lampy i latarki zasilane przewodowo i bezprzewodowo z baterii lub akumulatorów umożliwiają oświetlenie trudno dostępnych miejsc w wielu miejscach w warsztacie, na budowie czy w pracach domowych.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket