Artykuły

FSO Syrena

FSO Syrena postawiła na technologię LED

2018-11-28

Od niedawna Fabryka Samochodów Osobowych Syrena, a także firma Polfarmex, jej główny inwestor, mogą pochwalić się nowoczesnym oświetleniem, które zostało zainstalowane w obu obiektach. Wszystko to za sprawą opraw LED marki LEDVANCE i firmy Nowa Elektro. 

Czytaj więcej...
Oświetla wieżę China World Trade Center

Oświetla wieżę China World Trade Center „niewidocznym” światłem

2018-11-28

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, ogłosił instalację oświetlenia architektonicznego na fasadzie jednego z najwyższych budynków w Pekinie – China World Trade Center (CWTC) Tower B. Dzięki LEDowej iluminacji firmy Signify wieża będąca jednym z głównych punktów orientacyjnych Pekinu, jest manifestacją najnowszych trendów, takich jak podnoszenie jakości życia w miastach i ich atrakcyjności. Do jej podświetlenia wykorzystano oświetlenie zintegrowane.

Czytaj więcej...
NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce.

NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce. Ministerstwo Energii nie widzi żadnego problemu

2018-11-26

Prezes IEO, Grzegorz Wiśniewski na blogu przedstawił porównanie trzech stanowisk dot. rozwoju OZE w Polsce: raportu Najwyższą Izbę Kontroli (NIK), raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) oraz stanowiska Ministerstwa Energii (ME). Zaledwie dzień po publikacji raportu przez NIK „Rozwój sektora OZE”, także GUS opublikował branżowy raport „Energia ze źródeł odnawialnych w 2017 r.” Choć statystyka z natury też dotyczy przeszłości, GUS także pozwolił sobie na wybiegnięcie do przodu (do 2020 roku) i ekstrapolację trendów, gdyż jest zobowiązany do monitorowania realizacji celu OZE na 2020 rok.

Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja:

Sztuczna inteligencja: Niemcy nie boją się pracować z robotami

2018-11-26

Niemcy widzą duże korzyści, jakie oferuje sztuczna inteligencja w dziedzinach takich jak mobilność i produkcja. Co drugi ankietowany nie miałby nic przeciwko współpracy z robotem. Członek Zarządu Bosch dr Michael Bolle: – Człowiek sprawuje kontrolę nad sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej...
Rosnące ceny energii

Rosnące ceny energii wyzwaniem dla samorządów

2018-11-20

Rekordowe ceny energii uderzają w samorządy. Wymiana oświetlenia na LED może być na to sposobem. Rok 2018 jest rekordowy pod względem kosztów zakupu energii na Towarowej Giełdzie Energii. Ceny na rynku hurtowym wzrosły nawet o 80% za część obrotową w stosunku do roku poprzedniego. Jest to spowodowane między innymi rosnącymi kosztami emisji CO2.  Wymiana oświetlenia na LED pozwala ograniczyć samorządom koszt energii na oświetlenie o co najmniej 50%. Kolejne znaczne oszczędności mogą uzyskać decydując się na wdrożenie inteligentnego systemu do zarządzania oświetleniem. Mimo to, zaledwie 10% oświetlenia publicznego w Polsce to oprawy LED. Tylko 2% jest sterowana za pomocą inteligentnych systemów oświetleniowych. 

Czytaj więcej...
Trendy kształtujące

Trendy kształtujące rynek nieruchomości

2018-09-18

innogy Polska we współpracy ze SpotData przygotowała raport „Stan rozgrzania. Rynek nieruchomości na tle trendów gospodarczych w Polsce” na temat obecnego stanu i perspektyw dla rynku nieruchomości komercyjnych w odniesieniu do trendów gospodarczych.

Czytaj więcej...
Inteligentne

Inteligentne oświetlenie domu

2018-09-18

Inteligentne oświetlenie domu stało się jeszcze bardziej inteligentne dzięki obszernej aktualizacji aplikacji Philips Hue.

Czytaj więcej...
Duże wolumeny na aukcje OZE

Duże wolumeny na aukcje OZE również w 2019 r.

2018-09-18

14 września zostały ogłoszone pierwsze aukcje OZE, ale wyłącznie dla instalacji istniejących. Na aukcje OZE dla nowych instalacji, w tym fotowoltaicznych musimy jeszcze poczekać.

Czytaj więcej...
Koniec

Koniec żarówek halogenowych

2018-09-18

1 września 2018 roku wejdzie w życie zakaz wprowadzania na rynek Unii Europejskiej halogenowych źródeł światła w kształcie tradycyjnej żarówki, kulki oraz świeczki. Będzie to stanowić ogromną zmianę dla gospodarstw domowych Polsce. W 2016 roku wycofano już reflektorki halogenowe (GU10).

Czytaj więcej...
Philips Hue Sync

Philips Hue Sync - efekt surround dla Twoich oczu!

2018-09-18

Philips Hue Sync to oprogramowanie współpracujące z systemem Windows lub Mac, które pozwala na odkrycie zupełnie nowych, niezwykłych doznań kreowanych za pomocą światła - dostępne jest już na całym świecie.

Czytaj więcej...
Oficjalnym Partnerem

Oficjalnym Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

2018-09-17

innogy Polska po raz kolejny została oficjalnym Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbędzie się w dniach 4-6 września. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przedstawiciele innogy wezmą udział w debatach eksperckich, a Prezes firmy – Filip Thon – będzie gościem panelu inaugurującego Forum. innogy przygotowała także kreatywną kawiarnię, w której zaprezentowane zostaną innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W innogy Forum Café odbędą się spotkania indywidualne z gośćmi specjalnymi Forum

Czytaj więcej...
Zmiany

Zmiany w polskim oddziale firmy

2018-09-17

Gaweł Bogus objął w czerwcu stanowisko dyrektora marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią firmy LEDVANCE.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket