Konkurencja między producentami telewizorów sprawia, że co roku wprowadzane są nowe modele telewizorów. Wyboru nie ułatwia fakt, że każdy duży producent wprowadza kilkanaście serii telewizorów o różnych przekątnych i funkcjach, w sumie kilkadziesiąt modeli.
Czytaj więcej...
Telewizory smart TV są już standardem. U wielu producentów telewizory są częścią domowego systemu smart home. Do ich obsługi oprócz standardowego pilota można wykorzystywać aplikacje na smartfony i tablety.
Czytaj więcej...
Producenci telewizyjni najchętniej realizują duże imprezy sportowe. Na obecnym etapie rozwoju telewizji 4K jest to duże wyzwanie techniczne. Najbliższe wydarzenie to FIFA World Cup Russia 2018. Jak i gdzie oglądać piłkarskie zawody, opisujemy w artykule.
Czytaj więcej...
Szereg telewizorów ma w opisie funkcji skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawiają się także Full HD HDR.
Czytaj więcej...
Telewizory smart TV są standardem w segmencie urządzeń ze średniej i wyższej półki. W ostatnich latach mniej powstaje aplikacji, większy nacisk położono na rozwój i obsługę telewizora i wyszukiwanie treści za pomocą asystenta głosowego tworzonego przy zastosowaniu rozwiązań sztucznej inteligencji.
Czytaj więcej...
W tym roku telewizory Samsung jeszcze sprawniej połączą się z urządzeniami mobilnymi. Użytkownicy szybko i łatwo udostępnią treści i otrzymają spersonalizowane rekomendacje.
Czytaj więcej...
Telewizja satelitarna dostarcza największą liczbę kanałów telewizyjnych. Często się zdarza, że w tym samym czasie jest nadawanych kilka programów, które chcielibyśmy nagrać. Najnowszej generacji dekodery DVB-S umożliwiają nagrywanie trzech i oglądanie czwartego. Aby można było zrealizować multinagrywanie, trzeba stosować instalację jednokablową z konwerterem unicable.
Czytaj więcej...
Jesień jest czasem, w którym sprzedaje się najwięcej telewizorów. Przedstawiamy, co najciekawszego zobaczymy w sklepach o tej porze roku.
Czytaj więcej...
Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.
Czytaj więcej...
To już piąta konferencja poświęcona telewizji hybrydowej, podsumowująca jej rozwój na polskim i zagranicznych rynkach telewizyjnych oraz omawiająca przyszłość HbbTV.
Czytaj więcej...
Technika HDR zmieniła podejście inżynierów do jakości obrazu. Rozdzielczość – parametr obrazu uznawany dotychczas za najważniejszy – stała się jednym z wielu, które mają wpływ na jakość obrazu. Teraz za najważniejszy jest uznawany HDR. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawią się Full HD HDR. Szereg urządzeń ma w swojej nazwie skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule.
Czytaj więcej...
Dostęp do superszybkich łączy ma wpływ na gospodarkę, a także na rozrywkę. Współcześni telewidzowie są równocześnie internautami. Według badań w naszych domach jest kilka urządzeń korzystających z Internetu, a w przyszłości będzie ich znacznie więcej za sprawą Internetu rzeczy. Wymagać będą dostępu do szybkiego internetu, który zapewnią łącza światłowodowe.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket