Artykuły

Telewizja w podróży

Telewizja w podróży i aplikacje live oraz VoD

2021-07-27

Sezon wakacyjny obfituje w imprezy sportowe – odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020,a zaczną i igrzyska olimpijskie w Londynie. Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie.

Czytaj więcej...
Wyświetlacze

Wyświetlacze do gier wideo

2021-07-25

Konsole i komputery gamingowe stawiają przed monitorami specyficzne wymagania. Mają one zapewnić przede wszystkim płynną rozgrywkę. Oprócz tego ważne są obsługa dużej rozdzielczości, szerokiej palety barw i treści HDR.

Czytaj więcej...
Jaki telewizor

Jaki telewizor do oglądania sportu?

2021-06-24

W tym roku odbywają się dwie duże imprezy sportowe: trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 i olimpiada w Tokio. Euro 2020 można oglądać w jakości 4K na kanale TVP 4K w telewizji naziemnej DVB-T2. W artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora do oglądania sportu w zależności od budżetu, jakim dysponujemy.

Czytaj więcej...
Wideorejestratory samochodowe

Wideorejestratory samochodowe i nawigacje GPS

2021-05-23

Nawigacje GPS i wideorejestratory zwiększają komfort prowadzenia pojazdu, zwłaszcza podczas dłuższych, mniej znanych tras. Mogą poinformować kierowcę np. o zbliżaniu się do fotoradaru, czy też konieczności zmiany pasa ruchu. To jednak tylko niektóre z wielu funkcji i rozwiązań technicznych, w jakie wyposażane są te urządzenia. Podpowiadamy, czym się one charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach cyfrowych

2021-05-21

Wśród kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo sport przyciąga najwięcej widzów. Oglądanie transmisji sportowych z największych imprez odbywających się na stadionach lekkoatletycznych, boiskach piłkarskich, kortach tenisowych, które śledzą miliony ludzi przed telewizorami, wyzwala największe emocje.

Czytaj więcej...
Telewizja naziemna DVB-T

Telewizja naziemna DVB-T – lepszy obraz i dźwięk

2021-04-25

Telewizja naziemna cały czas się rozwija, a nowe rozwiązania sprawiają, że otrzymuje nowe funkcje. Już w połowie przyszłego roku (czerwiec 2022 r.) telewizja naziemna będzie nadawana z wykorzystaniem nowego standardu: DVB-T2/HEVC.

Czytaj więcej...
Gramy

Gramy na dużym ekranie

2021-03-18

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Spopularyzował je także Android TV dzięki łatwemu dostępowi do aplikacji z grami. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są zbliżone do monitorów gamingowych.

Czytaj więcej...
Wybieramy telewizor

Wybieramy telewizor ze sztuczną inteligencją

2021-02-27

Sztuczna inteligencja znalazła zastosowanie w wielu rodzajach sprzętu RTV i AGD. Coraz więcej jest telewizorów, w których algorytmy AI są wykorzystywane do przetwarzania sygnału audio-wideo. Popularne jest wyszukiwanie treści za pomocą asystenta głosowego.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket