Artykuły

Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo,

Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo, czyli konstrukcje podłogowe

2021-02-28

Asortyment podłogowych kolumn głośnikowych jest ogromny. Producenci prześcigają się w wymyślaniu rozmaitych rozwiązań technicznych i wprowadzają różnorodne modele, także pod względem designu. Jak więc spośród szerokiej oferty kolumn podłogowych wybrać te najbardziej odpowiednie?

Czytaj więcej...
Jaki sprzęt dla DJ-a

Jaki sprzęt dla DJ-a wybrać?

2021-01-25

Decydując się na zakup zestawu DJ-skiego, nie należy sugerować się wyłącznie ceną urządzeń, ale przede wszystkim funkcjami, jakie mają one dostępne, i rozwiązaniami technicznymi, jakie wykorzystują. Podpowiadamy, jaki sprzęt dla DJ-a wybrać.

Czytaj więcej...
Radio

Radio w cyfrowej wersji

2020-12-04

Rosnąca popularność urządzeń pozwalających na odtwarzanie cyfrowej muzyki, w tym także programów radiowych, pokazuje, że przyszłością radiofonii jest radiofonia cyfrowa. Wśród radioodbiorników dostępnych jest wiele modeli umożliwiających odtwarzanie programów, nie tylko tych nadawanych analogowo (FM i AM), ale również cyfrowo – z wykorzystaniem DAB+ czy Internetu.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Obsługiwane systemy

Obsługiwane systemy surround

2020-10-14

Amplitunery obsługują rozmaite systemy dźwięku przestrzennego. Są one opracowywane głównie przez dwie konkurencyjne firmy Dolby Laboratories i DTS Inc. Opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.

Czytaj więcej...
Co warto wiedzieć

Co warto wiedzieć o amplitunerze?

2020-10-13

Amplituner wielokanałowy jest w pewnym sensie „sercem” systemu kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne irozwiązania, które są w nich stosowane.

Czytaj więcej...
Różnorodność konstrukcji i zastosowań

Różnorodność konstrukcji i zastosowań słuchawek

2020-08-19

Dostępne na rynku słuchawki mają rozmaitą konstrukcję – od kompaktowej, całkowicie bezprzewodowej, przez przewodową dokanałową, a na dużej nausznej kończąc. To, jakie słuchawki będą dla nas najlepsze, zależy w dużej mierze od ich późniejszego zastosowania. Jedne lepiej sprawdzą się w plenerze, a inne w domowym systemie audio czy podczas grania na konsoli lub komputerze.

Czytaj więcej...
Trójwymiarowy dźwięk

Trójwymiarowy dźwięk w domu

2020-08-19

System Dolby Atmos został wprowadzony już w 2012 r., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie dostępny jest coraz częściej również m.in. w amplitunerach wielokanałowych, a nawet w soundbarach.

Czytaj więcej...
Odpowiednie ustawienie

Odpowiednie ustawienie i podłączenie kolumn

2020-06-26

Właściwe podłączenie kolumn głośnikowych i ich rozstawienie w pomieszczeniu odsłuchowym ma niebagatelny wpływ na to, jaki dźwięk ostatecznie będzie docierał z nich do słuchacza.

Czytaj więcej...
Głośniki surround i centralne

Głośniki surround i centralne w systemie audio

2020-06-26

Kolumny głośnikowe surround i centralne to konstrukcje, bez których nie może powstać kino domowe z prawdziwego zdarzenia. O ile kolumna centralna w systemie wielokanałowym jest zazwyczaj jedna, to głośników efektowych może być już znacznie więcej. Wszystko zależy od konfiguracji zestawu audio.

Czytaj więcej...
Czy soundbar może

Czy soundbar może zastąpić kino domowe?

2020-04-28

Popularność soundbarów nie słabnie. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że soundbary mogą wkrótce zastąpić kina domowe. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących również zawansowane tryby czy systemy dźwięku przestrzennego, takie jak np. Dolby Atmos, znany z rozbudowanych systemów kinowych, a jeszcze kilka lat temu wykorzystywany tylko w profesjonalnych salach kinowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket