Artykuły

Era nowych

Era nowych wirtualnych doznań

2020-09-04

„Life Unstoppable” to wydarzenie zorganizowane przez Samsunga, w ramach którego firma zaprezentowała najnowsze smartfony, urządzenia ubieralne, telewizory, produkty audio i AGD.

Czytaj więcej...
Zwiększa udział energii elektrycznej

Zwiększa udział energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych

2020-09-04

Na drodze ku osiągnięciu neutralności klimatycznej odnawialne źródła są kluczowym obszarem umożliwiającym firmom wprowadzenie optymalizacji. Bosch rozszerza swoją działalność w zakresie produkcji własnej energii elektrycznej w swoich lokalizacjach i będzie długoterminowym odbiorcą energii ze źródeł odnawialnych w nowo wybudowanych farmach wiatrowych i solarnych.

Czytaj więcej...
Walka z kryzysem

Walka z kryzysem będzie miała kolor zielony

2020-07-28

Rezygnacja z biur na rzecz pracy zdalnej, nagradzanie rolników za redukcję śladu węglowego, inwestycje środków rozwojowych w OZE – to tylko kilka przykładów, jak za sprawą zielonej energii państwa mogą pokonać recesję gospodarczą.

Czytaj więcej...
Spadają ceny energii,

Spadają ceny energii, węgiel nieopłacalny

2020-07-06

Od początku kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa obserwujemy zmniejszenie zużycia energii. Maleje konsumpcja prądu, a cena baryłki ropy na światowych rynkach znacząco spada.

Czytaj więcej...
Pierwsze w Polsce oświetlenie LED

Pierwsze w Polsce oświetlenie LED w szklarni z pomidorami

2020-05-01

Signify (poprzednio Philips Lighting), po raz pierwszy w Polsce zainstalował oprawy LED w szklarniowej uprawie pomidora malinowego Tomimaru Muchoo.

Czytaj więcej...
Zielona energia

Zielona energia opanowuje świat

2020-05-01

Szkocja w tym roku osiągnie miks energetyczny w całości oparty na OZE (odnawialne źródła energii). Chiny i Indie inwestują ogromne sumy w rozwój tego sektora, a Google i Facebook razem z innymi technicznymi gigantami już teraz nabyli zasoby zielonej energii przewyższające moc takich krajów jak Wietnam czy Polska.

Czytaj więcej...
Biznes czeka rewolucja

Biznes czeka rewolucja w stylu eko

2020-03-30

Biznes czeka rewolucja w stylu eko W marcu Komisja Europejska ogłosiła kierunek zmian gospodarczych na najbliższe lata. Kluczowymi kwestiami będą zmniejszenie emisji CO2 oraz redukcja ilości odpadów. Urzędnicy chcą wymóc na firmach wykorzystywanie surowców z recyklingu. Pod szczególnym nadzorem znajdą się branże: odzieżowa, budowlana i elektroniczna.

Czytaj więcej...
Light + Building 2020

Light + Building 2020

2020-02-24

LEDVANCE koncentruje się na rozwijaniu technologii zintegrowanego oświetlenia Human Centric Lighting oraz na szerokiej gamie rozwiązań systemowych do profesjonalnych zastosowań oświetleniowych.

Tegoroczna edycja targów technologii oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki obiektów odbędzie się w dniach 8-13 marca we Frankfurcie nad Menem. LEDVANCE, który znajdzie się wśród 2700 wystawców, zaprasza wszystkich odwiedzających na swoje stoisko A10 w hali 2,0 (Festhalle).

Czytaj więcej...
Inteligentny Zamek i Klucze

Inteligentny Zamek i Klucze

2020-02-10

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań „inteligentnego” domu, zaprezentował swój nowy produkt – „Inteligentny Zamek i Klucze” na targach CES.

Czytaj więcej...
Elektrośmieci

Elektrośmieci nadal lądują w śmietnikach

2019-10-30

Co piąty Polak pozbywa się zużytego sprzętu RTV i AGD w sposób nielegalny. I choć grozi za to grzywna, zużyte urządzenia – głównie małe AGD – lądują najczęściej w koszach. W ciągu ostatniego roku Polacy pozbyli się prawie 4 mln sztuk sprzętu RTV, AGD i IT.

Czytaj więcej...
Ekologiczne

Ekologiczne innowacje

2019-10-30

W swoim oficjalnym przemówieniu na międzynarodowych targach IFA CEO koncernu Arçelik, do którego należy marka Grundig, ogłosił wprowadzenie szeregu innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju i walki z odpadami, na których skorzystają zarówno konsumenci, jak i środowisko naturalne.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket