TAURON

Odpowiada na 100 pytań o fotowoltaikę

Odpowiada na 100 pytań

Odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań o fotowoltaikę znalazły się w najnowszym poradniku, który Tauron przygotował dla swoich klientów. Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej. Poradnik można pobrać ze strony tauron.pl/ebook.  

Tauron, który tylko w 2020 r. przyłączył do sieci energetycznej 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych, odpowiada w poradniku na pytania związane z kosztami i opłacalnością takich inwestycji, a także ze sposobem rozliczania wyprodukowanej energii.

Po sukcesie pierwszej edycji poradnika, który w krótkim czasie pobrało ponad 15 tys. osób, przygotowaliśmy kolejny. Tym razem odpowiadamy na konkretne pytania, które otrzymaliśmy od klientów podczas rozmów z naszymi doradcami, w wiadomościach prywatnych czy w mediach społecznościowych. Tym samym poruszamy te zagadnienia, które w kontekście fotowoltaiki rzeczywiście interesują najbardziej naszych klientów – wyjaśnia Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż. – Zdajemy sobie sprawę, że rzetelna wiedza na temat tego typu inwestycji jest najlepszym sposobem przekonania klientów do tego, że warto inwestować w fotowoltaikę – dodaje prezes Soja.

Eksperci Taurona w prosty sposób wyjaśniają zagadnienia techniczne związane z parametrami paneli oraz falowników. Analizują wpływ warunków atmosferycznych na efektywność pracy instalacji. Wyjaśniają, w jakich miejscach najlepiej montować panele. Odpowiadają na pytania, dlaczego tak ważne dla stabilności sieci energetycznej, a także dla optymalnego działania fotowoltaiki jest właściwe dobranie mocy instalacji.

Wśród 100 pytań znalazły się także te dotyczące kwestii praktycznych – analizy dostępnych na rynku ofert, przygotowania się do podpisania umowy z wykonawcą czy formalnościami związanymi z uruchomieniem instalacji. Dodatkowo eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odpowiadają na pytania związane z aktualnie działającymi w Polsce programami dopłat do tego typu inwestycji. Odpowiadają także na pytania związane z nową edycją programu „Mój Prąd”.

Poradnik „100 pytań o fotowoltaikę. Odpowiedzi jasne jak słońce” można pobrać ze strony tauron.pl/ebook lub skanując kod QR.

Odpowiada na 100 pytań
2021-05-23
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket