Artykuły

Wybieramy telewizor

Wybieramy telewizor ze sztuczną inteligencją

2021-02-27

Sztuczna inteligencja znalazła zastosowanie w wielu rodzajach sprzętu RTV i AGD. Coraz więcej jest telewizorów, w których algorytmy AI są wykorzystywane do przetwarzania sygnału audio-wideo. Popularne jest wyszukiwanie treści za pomocą asystenta głosowego.

Czytaj więcej...
Najważniejsze trendy

Najważniejsze trendy w telewizorach na 2021 rok

2021-01-25

Rozpoczynający się rok przyniesie kilka premier konsumenckich telewizorów z nowym podświetleniem mini-LED, już wersji konsumenckiej. Wzrośnie znaczenie wykorzystania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu obrazu i dźwięku.

Czytaj więcej...
Telewizory do

Telewizory do filmów, gier i sportu

2020-12-04

Duże przekątne telewizorów sprawiają, że przy oglądaniu filmów, sportu i graniu na konsoli uzyskuje się dodatkowe wrażenia. Te najbardziej atrakcyjne zastosowania wymagają od telewizora najlepszych parametrów.

Czytaj więcej...
8K

8K teraźniejszość i przyszłość

2020-12-04

Elitą wśród dużych przekątnych są telewizory 8K. Są najdroższe, ale zawierają najnowsze rozwiązania techniczne. Najmniejsze mają przekątne 55 i 65 cali i kosztują poniżej 100 000 zł. Za 75-calowy trzeba zapłacić już powyżej 15 000 zł.

Czytaj więcej...
Jaką platformę TV

Jaką platformę TV wybrać?

2020-12-04

Od wyboru platformy TV zależeć będzie szybkość działania funkcji telewizora, łatwość obsługi telewizora, dostęp oraz wybór aplikacji w Internecie.

Czytaj więcej...
Czym się różnią

Czym się różnią ekrany o dużych przekątnych?

2020-12-04

W czasie pandemii, kiedy ograniczona jest liczba widzów w kinach lub są one zamknięte warto kupić duży telewizor o przekątnej od 55 do 82 cali, który umożliwi uzyskanie efektów jak w kinie. Są one zróżnicowane cenowo w zależności od jakości wyświetlacza, rozdzielczości ekranu (Ultra HD 4K, Ultra HD8K), przekątnej i funkcji.

Czytaj więcej...
Nowe etykiety energetyczne

Nowe etykiety energetyczne telewizorów i wyświetlaczy

2020-12-03

Choć klasy energetyczne nie są nam obce, wkrótce możemy poczuć się zdezorientowani, gdyż ulegną one przeskalowaniu. Na etykietach energetycznych nie zobaczymy już charakterystycznych „plusów”. Co się jeszcze zmieni? Jakie przydatne informacje będą zawierać.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Operatorzy multimedialni

Operatorzy multimedialni w dobie pandemii

2020-10-14

Firmy Canal+ i Cyfrowy Polsat działają stabilnie w czasie pandemii, dzięki zwiększonym przychodom z serwisów VoD. Wprowadzają nowe produkty np. aplikacje internetowe, w planach są dekodery, które mają przyciągnąć widzów do telewizji na żywo i wideo na życzenie. Rozpoczęły nową działalność w takich dziedzinach jak fotowoltaika i 5G.

Czytaj więcej...
Telewizory ze średniej półki z klasą

Telewizory ze średniej półki z klasą (artykuł promocyjny)

2020-08-19

Jesienna oferta telewizorów marek Hitachi, JVC i Toshiba zapowiada się atrakcyjnie, a to za sprawą wzornictwa z bardzo wąskimi ramkami i wyposażenia. To oferta dla Kowalskiego, poszukującego niedrogiego telewizora smart TV z wyposażeniem z wyższej półki.

Czytaj więcej...
Telewizory 8K

Telewizory 8K - nowości 2020

2020-08-19

Powoli przybywa nowych producentów telewizorów 8K. W ofercie na 2020 rok znajdziemy telewizory przede wszystkim o bardzo dużej przekątnej i zróżnicowane konstrukcje wyświetlaczy LCD QLED i NanoCell oraz OLED. Do przetwarzania obrazu zastosowano w nich algorytmy sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej...
OLED TV 2020 –

OLED TV 2020 – telewizory do gier

2020-07-21

Telewizory OLED 4K marki LG są znane z najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Tegoroczne modele wyposażono w funkcje, które umożliwiają rozgrywkę jak na monitorze gamingowym. Przykładem są najnowsze telewizory LG OLED serii GX i CX.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket