Artykuły

Duże ekrany

Duże ekrany – sport, kino i gry

2022-10-28

Duże ekrany to telewizory przede wszystkim 8K, których obraz powyżej 65 cali jest najlepszy ze względu na większą rozdzielczość matrycy. Warto też zwrócić uwagę na telewizory 4K i telewizory laser TV z największymi ekranami nawet do 120 cali, które są atrakcyjne cenowo. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Telewizory Ultra HD 4K

Telewizory Ultra HD 4K do oglądania sportu

2022-08-26

Oglądanie sportu na dużym ekranie dostarcza większych emocji. Duża liczba kanałów sportowych i płatnych aplikacji, sprawia, że przy zakupie telewizora warto sprawdzić jak powinien mieć funkcje i parametry, aby obraz był najlepszej jakości.

Czytaj więcej...
Stacje pogody

Stacje pogody z czujnikami

2022-07-15

W domowym zaciszu zamiast klasycznego termometru możemy wykorzystać stację pogody, która umożliwi obserwację znacznie większej liczby parametrów niż tylko temperatury powietrza. Możemy przewidywać ją sami, wykorzystując domowe stacje pogody z różnymi czujnikami. (Fot. Camry)

Czytaj więcej...
Telewizja

Telewizja czy aplikacje VoD na wakacjach?

2022-07-01

Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie. Do wyboru mamy telewizję naziemną, satelitarną. W podróży najlepiej się sprawdza smartfon, tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizory do gier

Telewizory do gier z różnymi platformami

2022-06-30

Telewizory z system Android TV szybko się rozwijają. Mają je w ofercie najwięksi producenci. W tym roku najlepsze serie telewizorów wyposażone będą w system Google TV. Wprowadzane są też wersje telewizorów specjalnie wyposażone w funkcje do gier z różnymi platformami, a to ze względu na bogatą ofertę w sklepie Google Play i usługach chmurowych np. Stadia.

Czytaj więcej...
Odbiorniki DVB-T2/HEVC

Odbiorniki DVB-T2/HEVC w praktyce

2022-04-27

Z badań wynika, że 2,27 mln gospodarstw nie jest jeszcze przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Kupno odbiornika DVB-T2/HEVC to najtańszy sposób na odbieranie telewizji naziemnej w nowym standardzie kodowania. Można je kupować w dużych sieciach RTV, specjalizowanych sklepach ze sprzętem RTV oraz sklepach internetowych.

Czytaj więcej...
Telewizory DVB-T2/HEVC

Telewizory DVB-T2/HEVC z różnych półek

2022-04-27

W tym roku wiosna i początek lata to czas przejścia telewizji naziemnej na nowy standard DVB-T2/ HEVC. Wiele marek przygotowało atrakcyjne modele telewizorów dostosowanych do nowego formatu w zróżnicowanych cenach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket