Artykuły

Wygodne, odporne i funkcjonalne

Wygodne, odporne i funkcjonalne konstrukcje bezprzewodowe

2020-02-25

Fot. Dali
Wykorzystując dobrej jakości głośnik Bluetooth, możemy cieszyć się świetnym brzmieniem nie tylko w domowym zaciszu, ale również w plenerze. Odtwarzanie muzyki z wykorzystaniem tych urządzeń jest bardzo wygodne. 

Czytaj więcej...
Kolumny podłogowe i subwoofery

Kolumny podłogowe i subwoofery – nie tylko do stereo

2020-02-24

Kolumny podłogowe to najpopularniejsze konstrukcje głośnikowe, które stosowane są nie tylko w zestawach stereofonicznych, ale także w kinie domowym. Niezależnie od tego, z jaką konfiguracją systemu audio mamy do czynienia – zgodnie z preferencjami użytkowników – można zastosować również subwoofer, który znacznie wzmocni przetwarzanie niskich częstotliwości. 

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka w całym domu

Bezprzewodowa muzyka w całym domu

2020-02-24

Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe. 

Czytaj więcej...
Wygodne i praktyczne

Wygodne i praktyczne nagłośnienie

2019-12-03

Głośniki i kolumny aktywne, czyli takie, które mają już wbudowany wzmacniacz są nie tylko wygodne w instalacji, ale też funkcjonalne. Coraz częściej obsługują zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Świetnie sprawdzą się m.in. do nagłośnienia telewizora czy komputera. Przenośne konstrukcje aktywne będą natomiast idealnym „towarzyszem” podczas plenerowych imprez.

Czytaj więcej...
Zanurz się w dźwięku

Zanurz się w dźwięku

2019-08-30

System Dolby Atmos zadebiutował na początku drugiej dekady XX w., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie obsługiwany jest przez wiele rozmaitych urządzeń – od soundbarów po zaawansowane amplitunery i systemy surround.

Czytaj więcej...
Różnorodność konstrukcji,

Różnorodność konstrukcji, spójność brzmienia

2019-07-29

Zestaw kolumn głośnikowych możemy skompletować sami lub zakupić gotowy oferowany przez producenta. Aby zapewnić nie tylko spójne brzmienie, ale także spójne wzornictwo, należy wybierać modele należące do jednej linii wzorniczej. Dzięki temu zestaw, czy to stereofoniczny, czy wielokanałowy, będzie świetnie się prezentował.

Czytaj więcej...
Mobilnie

Mobilnie i bezprzewodowo

2019-04-25

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z wykorzystaniem wyposażonych w moduł Bluetooth słuchawek czy głośników jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się dobrym jakościowo brzmieniem nie tylko w domowym zaciszu, ale również w plenerze.

Czytaj więcej...
Kolumny w kinie domowym

Kolumny w kinie domowym

2018-06-07

Dobierając sprzęt do systemu kina domowego, nie należy zapominać o tym, jak ważną rolę odgrywają w nim kolumny głośnikowe. W zależności od potrzeb możemy wykorzystać klasyczne konstrukcje podłogowe, modele naścienne lub do zabudowy, a nawet stworzyć bezprzewodowe kino domowe.

Czytaj więcej...
Muzyka z Internetu

Muzyka z Internetu

2018-03-04

Wygoda użytkowania i brak konieczności magazynowania fizycznych nośników z materiałami audio to dwa główne powody, dla których wielu użytkowników decyduje się na odtwarzanie cyfrowej muzyki prosto z Internetu. Rozwiązanie to ma wiele zalet, choć nie jest też pozbawione wad.

Czytaj więcej...
Potęga

Potęga niskich tonów

2018-01-03

Czym byłaby muzyka bez basów? „Płaskie”, pozbawione energii utwory nie są zbyt atrakcyjne dla ucha. W niskich tonach „ukrywa się” też większość filmowych efektów dźwiękowych, takich jak wybuchy czy eksplozje. Niskie tony, dzięki odpowiednio zrealizowanym nagraniom i odtwarzającym je głośnikom, możemy nie tylko usłyszeć, ale wręcz poczuć.

Czytaj więcej...
Chromecast w sprzęcie

Chromecast w sprzęcie audio

2017-10-26

Bezprzewodowe odtwarzanie treści multimedialnych w domowym systemie audio-wideo to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednym ze sposobów umożliwiających strumieniowe przesyłanie dźwięku jest Chromecast Audio.

Czytaj więcej...
Aktywnie, kompaktowo

Aktywnie, kompaktowo i funkcjonalnie

2017-09-07

Aktywne głośniki i zestawy głośnikowe w systemie audio to nie tylko oszczędność miejsca, ale również funkcjonalność – m.in. możliwość odtwarzania muzyki z wielu różnorodnych źródeł, zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket