Amplitunery obsługują rozmaite systemy dźwięku przestrzennego. Są one opracowywane głównie przez dwie konkurencyjne firmy Dolby Laboratories i DTS Inc. Opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.
Czytaj więcej...
Amplituner wielokanałowy jest w pewnym sensie „sercem” systemu kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne irozwiązania, które są w nich stosowane.
Czytaj więcej...
Odtwarzacz sieciowy to doskonałe źródło muzyki w nowoczesnym domowym systemie multimedialnym. Podłączony do lokalnej sieci internetowej pozwala na odtwarzanie audio z wielu różnorodnych źródeł, w tym m.in. dysków NAS i komputerów. Dzięki niemu możemy mieć także dostęp do internetowych programów radiowych i serwisów muzycznych.
Czytaj więcej...
Nawet najlepszy system audio nie będzie brzmiał dobrze, jeśli akustyka pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany będzie, delikatnie mówiąc, nieodpowiednia. Na szczęście są rozmaite sposoby na to, by ją skorygować. Pomocne może okazać się nawet właściwe umeblowanie, zaaranżowanie wnętrza. Można też wykonać profesjonalną adaptację akustyczną. W wielu wypadkach skutecznym rozwiązaniem będą automatyczne systemy korekcji akustyki, które obsługiwane są przez różnorodne urządzenia audio.
Czytaj więcej...
Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.
Czytaj więcej...
System Dolby Atmos zadebiutował na początku drugiej dekady XX w., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie obsługiwany jest przez wiele rozmaitych urządzeń – od soundbarów po zaawansowane amplitunery i systemy surround.
Czytaj więcej...
Wygoda użytkowania i brak konieczności magazynowania fizycznych nośników z materiałami audio to dwa główne powody, dla których wielu użytkowników decyduje się na odtwarzanie cyfrowej muzyki prosto z Internetu. Rozwiązanie to ma wiele zalet, choć nie jest też pozbawione wad.
Czytaj więcej...
Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.
Czytaj więcej...
Czym powinien się charakteryzować dobry system audio? Oprócz brzmienia i funkcji dopasowanych do potrzeb użytkownika z pewnością dla wielu liczą się również wzornictwo i jakość wykonania.
Czytaj więcej...
Popularny standard Bluetooth funkcjonuje w paśmie częstotliwości 2,4 GHz i pozwala na bezpośrednie bezprzewodowe komunikowanie się urządzeń, które go obsługują. Wówczas jedno z nich jest odbiornikiem (np. głośnik bezprzewodowy, słuchawki, wzmacniacz, kino domowe), a drugie nadajnikiem (np. smartfon, tablet).
Czytaj więcej...
Ze względu na sposób rozchodzenia się fali akustycznej w pomieszczeniu wiele problemów sprawia najniższe pasmo częstotliwości akustycznych, czyli po prostu bas. Najbardziej wrażliwym miejscem pod względem problemów z niskimi tonami są narożniki pomieszczenia odsłuchowego.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket